Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 21215 wyświetleń

Konkurs Duetów Zagrajmy razem

3 marca 2012 r.  w Państwowej Szkole Muzycznej im. J. S. Bacha w Grajewie odbył się II Regionalny Konkurs Duetów "Zagrajmy razem".

Konkurs objął Patronatem Adam Kiełczewski – Burmistrz Grajewa oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

W Jury zasiedli Stanisław Kuk - profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina  oraz koncertmistrz orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Katarzyna Makal - Żmuda  - znakomita kameralistka, adiunkt w katedrze kameralistyki fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, Luca Neccia (Włochy) - pierwszy oboista Opery i Filharmonii Podlaskiej, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.


Imprezę uświetnił koncert Tria smyczkowego z Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku oraz Amici Duo Kinga Pancerz – flet, Maria Grądman – gitara.

Organizatorem konkursu oraz sekretarzem Jury jest Piotr Przydworski z PSM w Grajewie


Patronat medialny
 e-Grajewo.pl


Jury II Regionalnego Konkursu Duetów "Zagrajmy razem” przyznało następujące miejsca :

Pierwsze miejsce:

*duet - Julita Burzyńska- flet
Jagoda Staruch – skrzypce
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie
oraz
*duet – Krzysztof Kindeusz - fortepian
Mateusz Źiółkowski – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. S. Bacha w Grajewie

Drugie miejsce:
*duet : Jan Falkowski – skrzypce
Adam Kwiatkowski – skrzypce
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im.F.Chopina w Olsztynie
oraz
*duet: Zuzanna Górska – fortepian
Daria Ciszewska – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.w Suwałkach

Trzecie miejsce:
*duet: Gabriela Krakowska – klarnet
Sandra Wiaktor – klarnet
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach Filia I st. w Puńsku
*duet: Paulina Perkowska - obój
Klaudia Bojczuk – obój
Zespół Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego Państwowa Szkoła Muzyczna I st.w Białymstoku
oraz
*duet: Marta Kula - gitara
Rafał Majek - gitara
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie

Wyróżnienia:
+duet : Izabela Jagłowska – skrzypce
Natalia Gładkowska – flet
Państwowa Szkoła Muzyczna I st.im. J.S.Bacha w Grajewie
*duet: Natalia Nikołajuk – skrzypce
Faustyna Maciejczuk – skrzypce
Zespół Szkół Muzycznych im. I.Paderewskiego Państwowa Szkoła Muzyczna I st.w Białymstoku
*duet : Bernadetta Niewulis- skrzypce
Matas Niewulis – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.w Suwałkach Filia I st. w Puńsku

Wyróżnienie specjalne:
*Duet – Adam Murawko – akordeon
Urszula Murawko – cymbały
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.w Suwałkach


   

Komentarze (2)

piękny konkurs -dobra organizacja - pozdrawiam uczestników:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.