środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 16318 wyświetleń

Konkurs "... moja Mała Ojczyzna"

IX edycji konkursu „Ziemia Grajewska moja Mała Ojczyzna”

 W dniu dzisiejszym w godz. 9.00-11.00 w budynku ZS nr 1 w Grajewie odbył się finał powiatowy IX edycji konkursu „Ziemia Grajewska moja Mała Ojczyzna” organizowanego przez:
- Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Grajewskiej,
- Grajewska Izbę Historyczną,
- Klub Europejski przy LO im. M. Kopernika w Grajewie

We wcześniej przeprowadzonych eliminacjach na poziomie szkolnym udział wzięło 109 uczestników, z których 26 zakwalifikowało się do etapu powiatowego, w którym uzyskano następujące wyniki:

I. Wyniki finału powiatowego – poziom I (szkoły podstawowe)

1.  Sylwia Pachucka  (SP nr 2 w Grajewie)  
2.  Marta Karwowska  (SP nr 4 w Grajewie)  
3.  Artur Czyżewski  (SP nr 4 w Grajewie)  
3.  Patrycja Wądołowska  (SP nr 4 w Grajewie)  
Wyróżnienia:
-  Grzegorz Sulewski   (SP nr 2 w Grajewie)  
-  Julita Niecikowska  (SP nr 4 w Grajewie)  
-  Klaudia Kołakowska  (SP w Rajgrodzie)  
-  Aneta Borkowska  (SP w Rydzewie)  
-  Aleksandra Kolenda  (SP w Rydzewie)  
-  Weronika Milewska  (SP w Woźnejwsi)  
-  Patrycja Mikulska  (SP w Rydzewie)  
-  Aleksandra Gleba  (SP w Woźnejwsi)  
-  Magda Grygo   (SP nr 2 w Grajewie)  
-  Olga Renkiewicz  (SP w Woźnejwsi)  
-  Marcin Muczyński  (SP w Woźnejwsi)  
-  Marcin Zemelka  (SP w Rajgrodzie)  

II. Wyniki finału powiatowego – poziom II (szkoły gimnazjalne)

1. Ewelina Sokołowska  (PG nr 2 w Grajewie)  
1. Milena Cichocka  (PG nr 2 w Grajewie)  
2. Krzysztof Sulewski  (PG nr 2 w Grajewie)  
3. Łukasz Borkowski  (PG w Rajgrodzie)  
Wyróżnienia:
-  Rafał Świderski   (PG w Rajgrodzie)  
-  Arkadiusz Jabłoński  (PG w Rajgrodzie)  

II. Wyniki finału powiatowego – poziom III (szkoły ponadgimnazjalne)

1.  Iwona Zawistowska  (LO w Grajewie)  
2.  Robert Laszczkowski  (ZS nr 2 w Grajewie)  
3.  Mateusz Zalewski  (ZS Niećkowo)  
Wyróżnienia:
-  Filip Karwowski  (ZS Niećkowo)  

Wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom odbyło się o godz. 14.00 w budynku Grajewskiej Izby historycznej w Grajewie przy udziale:
- przedstawiciela posła RP Józefa Klima
- marszałka Woj. Podlaskiego Jacka Piorunka
- starosty powiatu grajewskiego – Jarosława Augustowskiego
- burmistrza m. Grajewo Krzysztofa Waszkiewicza,
- wiceburmistrza m. Grajewo Waldemara Remfelda,
- przedstawiciela IPN o/Białystok Krzysztofa Sychowicza,
- z-ca dyrektora ZS nr 1 w Grajewie Grzegorza Curyły,
- dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej Tomasza Dudzińskiego
Wykład okolicznościowy nt. „Region grajewski w latach 80-tych XX wieku” wygłosił dr Krzysztof Sychowicz z IPN o/Białystok.

Fundatorami nagród dla uczestników konkursu byli:
- Jarosław Augustowski - Starosta Powiatu Grajewskiego,
- Krzysztof Waszkiewicz - Burmistrz Miasta Grajewo,
- Józef Klim - poseł na Sejm RP
- Andrzej Jasiński - Dyrektor LO w Grajewie,
- Tomasz Dudziński - Dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej,
- Krzysztof Sychowicz - Instytut Pamięci Narodowej o/Białystok,
- Eulalia Haponik - Księgarnia „Alfa”


ORGANIZATORZY

 

fot.e-Grajewo.pl

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (5)

Gratulacje Milena ! ;D

Brawao Milena!! i wszyscy z PG2

Super Ewelina-gratulacje. Brawo PG2

hahaha dziękuję :D

Gratulacje Sylwia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.