Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 7301 wyświetleń

Koniec z błotem na ul. Rolnej

Na tę wiadomość mieszkańcy ul. Rolnej w Grajewie czekali wiele lat. Miasto rozstrzygnęło postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na budowę nawierzchni i kanalizacji deszczowej około 200 -metrowego odcinka wymienionej ulicy. Niebawem wejdą tu drogowcy z miejscowego przedsiębiorstwa.


W ramach prac zaplanowano wykonanie kanalizacji deszczowej z przykanalikami i wpustami ulicznymi. Napowietrzna linia nN, sieć telekomunikacyjna i światłowodowa zostaną przebudowane. Zadanie obejmuje także wykonanie budowę nawierzchni jezdni z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym wraz z chodnikiem i wjazdami na posesje.

Na sfinansowanie zamówienia Miasto zaplanowało kwotę 470 tys. zł. Wykonawca w terminie trzech miesięcy zadanie zrealizuje za kwotę 461 317 zł.

Na mapie drogowej Grajewa są kilometry ulic o nawierzchni żwirowej. Remontowany odcinek jest kroplą w morzu potrzeb, na realizację czeka jeszcze sporo podobnych. Zgodnie z zapowiedzią samorządowców kolejne żwirówki będą sukcesywnie przebudowywane.

 
/e/
 

zobacz:
Asfalt na Rolnej!

 

Komentarze (11)

to jest jakis absurd jak tam miala byc kostka betonowa juz dwa lata temu a jedna osoba nie wyrazala pisemnej zgody i stad te opoznienie dla niewtajemniczonych

kiedy następne ulice do realizacji

A może by pomyśleli nad wyjazdem z Grajewa w stronę mieruć i kilku mertowym Pasie dziur, bo to kawałek niczyji , absurd ze ktoś takie coś zostawia !!!

weglug mnie glupota bo nazwa ulicy teraz przypomina chociaz rolna. a tak to i by nazwe ulicy by sie przydalo zmienic

zima idzie to miasto roboty drogowe zleca :)

Jaka firma wygrała przetarg?

Niektorzy mieszkancy Rolnej całe życie czekają na ten remont

a o ul spokojnej burmistrz nie pamięta bo wjazd ma od woj polskiego i nawet furtkę od spokojnej zlikwidowal by niie patrzec na zasyfioną blotnistą ulicę-wstyd wladzom-pamiętajcie ze kazda funkcja nie jest dozywotnia a karma najczesciej wraca hehe

No w koncu ktos kto wie ile czesci do bemki kosztuja sie tym zainteresowal i cos z tym zrobi

nikogo nie obchodzi twoje bmw i twoje wiesniackie popisy twoim bolidem mlodziezy

Czy ja dobrze rozumiem? Rok temu położyli tam sieć światłowodową tylko po to, żeby teraz znowu wszystko rozkopać i zakładać na nowo? Ale kogo to obchodzi, ważne, aby pieniądze się zgadzały

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.