Najchętniej kupowane są narożniki rozkładane, zapewniające sporą ilość miejsca do spania, np. dla niespodziewanych gości. Co więcej, mogą one zastąpić jedno-, a nawet dwuosobowe łóżko w kawalerce czy małym mieszkaniu. Na kanapie narożnej może usiąść znacznie więcej osób niż na zwykłej, ponieważ posiada ona tzw. część szezlongową, która zwiększa jej powierzchnię. W większości modeli szezlong można zamontować z prawej lub lewej strony, co pozwala na łatwe dopasowanie kanapy do własnych potrzeb.
W sprzedaży są narożniki w kształcie litery „L” oraz „U”. Narożniki w kształcie litery „L” mogą być umieszczane w rogach pomieszczeń, bo pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Drugi typ narożników to typowe meble wolnostojące, które świetnie pasują do przestronnych salonów. Niektóre modele, np. na stronie zeusmeble.pl/narozniki, oprócz funkcji spania mają również wiele skrytek, a nawet praktyczne półeczki czy barki, zwiększające ich funkcjonalność.
Planując zakup narożnika do salonu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na głębokość siedziska i wymiary oparcia. Dla osób wysokich lepsze są meble głębsze, natomiast dla osób niskich wygodniejsze będą kanapy płytsze. Oparcie nie powinno być zbyt niskie – najlepiej, jeśli kręgosłup przylega do niego na całej wysokości.
W przypadku, gdy narożnik będzie często wykorzystywany do spania, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest rozkładany. Standardem są obecnie automatyczne mechanizmy, dzięki którym rozłożenie mebla nie sprawia najmniejszych problemów. Samodzielnie można dobrać zarówno rodzaj materaca, jak i nóżek czy wybarwienia drewnianych dodatków. Dostępne są także różne odmiany pokryć obiciowych, dzięki czemu mebel można idealnie dopasować do własnych potrzeb.
poniedziałek, 25 listopada 2024
poniedziałek, 25 listopada 2024
© Copyright 2024, Wszelkie prawa zastrzezone
Komentarze (0)