Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 10812 wyświetleń

Kolizja na przejeździe kolejowym

 

30 października br. tuż po godz. 22.00 do dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie wpłynęło zgłoszenie od osoby postronnej, że na przejeździe kolejowym przy ul. Piłsudskiego (DK 61) doszło do zdarzenia.

Kierowca samochodu osobowego marki Audi, z nieznanych przyczyn wjechał na torowisko i zderzył się z pociągiem towarowym. Autem podróżowało 3 mężczyzn, żadnemu z nich nic się nie stało.

Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch pociągów relacji Ełk – Białystok został wstrzymany.

Strażacy po upewnieniu się, że podróżującym nic się nie stało i nie wymagają pomocy medycznej przystąpili do usuwania uszkodzonego samochodu z przejazdu kolejowego, następnie zneutralizowali olej silnikowy, który wyciekł na drogę.

Ponad godzinną akcję ratowniczą prowadziło 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, łącznie 7 strażaków.

W celu ustalenia okoliczności zdarzenia, grajewscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

Wstępną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie się kierowcy do sygnalizacji świetlnej w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego z nadjeżdżającym pociągiem. Sygnalizacja świetlna działała prawidłowo, zapory zostały opuszczone – wyjaśnia nam st. sierż. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

22 – letni kierowca był trzeźwy. Zostało zatrzymane  prawo jazdy.

 


fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

Komentarze (11)

Przejazd chociaż był zamknięty?

Czy przejazd był zamknięty? Pytam bo ogólnie trzeba mieć oczy wokół głowy teraz jak się prowadzi, ciemno, deszcze, mgły, zaparowane szyby w aucie, ciężki czas dla kierowców jesień, zima...

@V czytaj ze zrozumieniem , a sam wczoraj widziałem cwaniaka co chciał uniknąć przeznaczenia i to przy cmentarzu, dostał szlabanem w maskę swojej fabii

a takie ładne audi a 6 było

a takie ładne audi a 6 było

auto wyjechało na torowisko przy zamkniętych zaporach i nie połamalo ich? Na zdjęciu są podniesione...

Pociag towarowy, przesunal tylko auto

Koloratki cale so! W dzien zamykajo je jak w rudzie stoi a w nocy to olewajo. Przez te tory tylko takie korki. Powini inny system zrobic albo selekcje ludzi

to wieśniaki zobaczą pare samochodów więcej i dziczeją

Tak sie kończą historie osob które nie myślą co robią... Głupota nie boli.. Czasem warto włączyć myślenie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.