czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 12561 wyświetleń

Kolejne zderzenie z łosiem

Wczoraj na trasie krajowej nr 65, na odcinku Ciemnoszyje - Ruda, doszło do groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu z łosiem. Na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało. To już kolejny w tym miesiącu przypadek zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Grajewscy policjanci ostrzegają przed zwierzętami na drodze.

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 19.00, dyżurny grajewskiej Policji otrzymał informację o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Tam mundurowi ustalili, że wprost przed osobowy Citroen jadący trasą krajową nr 65, na odcinku Ciemnoszyje - Ruda, na jezdnię wszedł łoś. Niestety pomimo reakcji 37-letniego kierowcy samochodu zderzenia nie udało się uniknąć. W jego wyniku zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście kierującemu pojazdem mężczyźnie nic poważnego się nie stało.


Grajewscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Wraz z początkiem jesieni i przypadającą wtedy porą godową u łosi, rozpoczyna się czas wędrówek tych zwierząt. Wiąże się z tym większe niż zwykle ryzyko spotkania łosia na drodze i wypadku drogowego. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, szczególnie w miejscach oznaczonych specjalnymi znakami ostrzegawczymi. - KPP w Grajewie

 

  
Trwające opady deszczu i podmuchy wiatru, od kilku dni dają się we znaki mieszkańcom powiatu. Przewrócone drzewa, połamane konary i gałęzie drzew to najczęstsze skutki żywiołu w regionie. 
   

Pełne ręce roboty mieli „nasi” strażacy. We wtorek (4 października) wyjeżdżali trzykrotnie by usuwać drzewa i konary tarasujące drogę. Interweniowali na trasie Klimaszewnica – Białogrądy, na ulicy Leśnej w Rajgrodzie oraz na trasie Szczuczyn – Niedźwiadna. Dzień później likwidowali odnogi drzew zwisające nad drogą w miejscowości Białaszewo – poinformował nas kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.
  
 
 Jeśli zapowiadane prognozy się sprawdzą, w najbliższym czasie nie możemy się spodziewać zmian w pogodzie. Przed nami chłodne i mokre dni, porywy wiatru nieco osłabną, to jednak nadal będą potęgować odczucie chłodu. Termometry wskażą do 10 stopni Celsjusza.

 

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (16)

Miejscami pasy drogowe są ładnie wycięte po 10-20 m w kierunku lasu, a miejscami las zaczyna się przy samej jezdni. To najgorsza sytuacja-zero czasu na reakcję.

Ten łoś stał na ulicy. Wielu kierowców go minęło i mieli szczęście bo nie oślepił ich mijający samochód, bo prędkość była dostosowana do warunków jazdy. Tego wieczoru jechałam i mijałam go. Jechałam z dziećmi. Mieliśmy szczęście , ale pod BRIKO jak usłyszałam syreny domyślałam się że komuś go zabrakło. Samochód rzecz nabyta, dobrze ze kierowca cały.

Ile jeszcze ludzi zginie,aby wreszcie zostal zrobiony porzadek z losiami? Chory kraj zeby zwierze bylo wazniejsze niz czlowiek !!!

wystrzelać wszystkich bydlaków z rogamimi co za zabijaja ludzi

Żeby strażnicy Parku przepłoszyli zwierzaka to by on żył i samochód byłby cały. Może przydałby się duży znak z nr alarmowym do Straży Parku żeby kierowcy zadzwonili gdy zobaczą zwierze w pobliżu drogi. Jeżeli strażnicy Parku zdążyli by zabezpieczyć odcinek drogi to byłby sukces. Dużo się mówi ale nic nie robi.

Ile jeszcze łosi musi zginąć zanim ludzie nauczą się jeździć ?

Panie burmistrzu może należałoby pomyśleć o jakiś barierkach przy drodze w tym lasku? Wyadatek niewielki a ile ludzi i zwierząt by przeżyło, a nie cz lowiek musi jechać tam 40km/h żeby w porę zareagować.

wystarczy jechać 70-90 i będzie bezpiecznie, a jak ktoś przyp po 120 i więcej po zmroku to takie skutki. Jak się wraca z Białego i jedzie 90 na godzinę to jest się zawalidrogą i wszyscy wyprzedzają

Ciekawi mnie czy dzwoniąc na nr 112 , że na drodze stoi łoś, są jakieś procedury aby go usunąć (spłoszyć)?
Proszę o odpowiedź kogoś kompetentnego.

90 km to tez nie zahamujesz w miejscu, a mrok i brak możliwości włączenia długich świateł ogranicza pole widzenia.ostatnio jadąc 90 km wybiegł mi wielki pies i przebiegł przed samą maską .Hamowałam i dzięki temu on uszedł z życiem ale nie ma możliwości zatrzymania pojazdu. SIATKI koniecznie!!!! Ile jeszcze ludzi musi stracić życie ! Następnym razem to może być każdy z nas !!!

Jeździć WOLNIEJ! !!!!!!!! JA wiem ze to miejsce jest na faszerowane losiami i jadę przez las 50. Wszystkim się spieszy a znaki stoją. Powinni dać tam nakaz poruszania się 50 max. Kiedy ludzie się nauczą ze natura była tam przed nimi (??

W większych miastach Polski są siatki odgradzające, pomosty, którymi zwierzęta migrują z jednej strony ulicy na drugą. Ciekawe dlaczego u nas nie można zrobić takich siatek. Najwyraźniej statystyki potrąceń łosi i saren w naszym regionie nie są jeszcze zbyt wysokie.... Trzeba cierpliwie czekać

Musi rozbić się jakaś szycha to wtedy coś zrobią...

'karol' chciałbyś przez wszystkie lasy jechać 50? To są długie kilometry.Powodzenia;-)

Nie, no pomysł z jazdą 50 km na godzinę w odcinkach leśnych jest "super". A najlepiej zostawiać samochód przed wjazdem w odcinek z lasem ! A resztę drogi pokonać piechotą! nie wiem czy to zdrowiej, bo przy takiej jeździe i tworzących się korkach zanieczyszczenie powietrza byłoby chyba duuuże...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.