Wiadomości

Kolejne osoby oszukane "na BLIK"

Do policjantów zgłosiły się kolejne dwie osoby oszukane ,,na Blik”. W każdym przypadku sposób działania oszustów był ten sam. Cyberprzestępcy podszyli się pod znajomych suwalczan włamując się na konta społecznościowe. Następnie poprosili za pośrednictwem komunikatora o opłacenie przesyłek. Zarówno kobieta jak i i mężczyzna byli przekonani, że korespondują z koleżankami, dlatego wygenerowali kody BLIK. Kiedy po transakcjach skontaktowali się telefonicznie ze znajomymi okazało się, że ci nie wysyłali do nich żadnych wiadomości. W ten sposób mieszkańcy Suwałk stracili łącznie 1400 złotych.

 

Ostrzegamy!

Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.