Wiadomości

Kolejne nowoczesne przedszkole

Kolejne nowoczesne przedszkole

W dniu 13 stycznia 2011 r. oficjalnie przekazano do użytku pomieszczenia Przedszkola przy ul. F. Zabielskiego 6 w Rajgrodzie


Oddanie do użytku kompletnie wyremontowanych pomieszczeń Przedszkola w Rajgrodzie to efekt realizacji przez gminę Rajgród projektu pn. „Poprawa jakości lokalnej infrastruktury społecznej poprzez reaktywowanie działalności przedszkola w Rajgrodzie – Radosny Promyk”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego Działanie 6.1. Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji. Ogólna wartość projektu to 378.536,81 zł, z czego 306.400,48 zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 72.136,33 zł to wkład własny gminy Rajgród. Środki wydatkowano na przede wszystkim na kompleksowy remont pomieszczeń włącznie z przesuwaniem ścian, wykonaniem łazienki dla osób niepełnosprawnych, wykonaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych, remontem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na remont przeznaczono 268.025,52 zł.

Za uzyskane dofinansowanie zakupiono również wyposażenie i pomoce dydaktyczne, jak np. krzesełka i stoliki uczniowskie, projektor, laptopy uczniowskie wraz z oprogramowaniem, zabawki. Wartość zakupów to 76.494,45 zł.

 


fot. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał między innymi Szymon Zieliński - przedszkolak z Przedszkola w Rajgrodzie


Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.