niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Kolejne nowe drogi

Kolejne nowe drogi

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 

W piątek ostatnie umowy w programie podpisywano w Grajewie, Sokółce i Michałowie. Dotyczą one realizacji zadań na drogach w powiatach grajewskim, sokólskim i białostockim.
Najwięcej odcinków dróg zostanie zmodernizowanych w powiatach sokólskim i siemiatyckim - po ponad 32 km. Sporo także w powiecie augustowskim - 21,5 km, 17,1 km w powiecie wysokomazowieckim. Są jednak także powiaty, gdzie powstanie zaledwie po około kilometra drogi (grajewski - 1,7 km, łomżyński - 1,3 km, suwalski - 0,9 km). Żadna inwestycja nie zostanie zrealizowana w powiecie zambrowskim - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Powiat grajewski przebuduje około 1 km dróg do przemysłowej części miasta Grajewo. Chodzi o budowę kilku skrzyżowań drogowych. Z budżetu państwa na ten cel jest przeznaczonych 2,1 mln zł.

 

W latach 2009-2010 w Podlaskiem w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zmodernizowano 384,4 km dróg. Było to 139 projektów. Z budżetu państwa na ten cel pochodziło łącznie 115,5 mln zł, a wkład własny samorządów to 126,1 mln zł.


fot. e-Grajewo.pl

foto - 20.05.2011 r., Starostwo Powiatowe w Grajewie - podpisanie umów
- wojewoda podlaski M. Żywno, starosta J. Augustowski, wicestarosta A. Rutkowska
- wojewoda podlaski M. Żywno, wójt gminy Radziłów R. Ziemkiewicz

 


sobota, 16 października 2021

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.