niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

Knyszyn - Krynice. Pierwszy odcinek S16

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że rozpoczyna poszukiwania wykonawcy pierwszego odcinka drogi ekspresowej S16 w woj. podlaskim. Chodzi o odcinek Knyszyn – Krynice.

Chodzi o odcinek liczący ok. 8,6 km, który ma w przyszłości połączyć drogi ekspresowe S16 i S19 po północnej stronie Białegostoku.

Droga ekspresowa S16 między Ełkiem a Knyszynem trafiła do wykazu dróg ekspresowych w maju 2016 r. Obecnie trwają prace związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. Te prace zakończyły się jedynie dla odcinka Krynice – Knyszyn w ramach decyzji środowiskowej wydanej w grudniu 2015 r. dla – wówczas – drogi S19 Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo – Choroszcz (obecnie węzeł Białystok Zachód).

Droga, której dotyczy przetarg w okolicach Krynic, na planowanym węźle Dobrzyniewo połączy się z drogą ekspresową S19. Dalej będzie poprowadzona wspólnym przebiegiem S16 i S19 do węzła Białystok Zachód gdzie połączy się z drogą S8.

Zarówno S8, jak i S16 będą przecinały Biebrzański Park Narodowy. Nie jest wykluczone, że drogi te będą realizowane na podstawie nowych przepisów, które ograniczają procedury środowiskowe do minimum w przypadku inwestycji, które zostaną wskazane jako istotne dla obronności państwa. 

 

Przetarg na pierwszy odcinek S16 w woj. podlaskim  

https://www.rynekinfrastruktury.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.