wtorek, 28 maja 2024

Warto przeczytać

Kim jest implantolog i czym się zajmuje?

Zęby stałe można łatwo stracić, chociażby z powodu ich zaniedbania. Do tego dochodzą też rozmaite urazy i wypadki. I kiedy wydaje się, że nie ma na to sposobu, bo zęby stałe nie odrastają, z pomocą śpieszy implantolog. Kim jest i jak może pomóc?


Kto to implantolog?

Coraz popularniejszy i budzący zainteresowanie implantolog z Łodzi to specjalista, który specjalizuje się w odbudowywaniu uzębienia przy użyciu implantów. Pomaga osobom, którym ukruszył się ząb lub straciły go całkowicie. Będąc w takiej sytuacji, warto rozważyć wizytę właśnie u implantologa.

Zanim to jednak nastąpi, trzeba się upewnić, że wybrany gabinet rzeczywiście jest warty wizyty. Najlepiej, aby było to profesjonalne, nowocześnie wyposażone miejsce. Miejsce, w którym pracuje wszechstronnie uzdolniony implantolog, dla którego jeśli chodzi o tę dziedzinę, nie ma rzeczy niemożliwych.

Warto zatem sprawdzić, jaką ofertę ma wybrany gabinet i ostatecznie zdecydować się na ten, który świadczy jak najszerszy zakres usług, a do tego kładzie nacisk na jakość obsługi pacjentów.


Czym zajmuje się implantolog?

Implantolog w Łodzi, tak jak w każdym innym mieście zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów wszczepiania implantów. Jest to skuteczny sposób na stałe uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Takie implanty można zastosować nie tylko w przypadku pojedynczych ubytków, ale też mnogich braków zębowych.

Warto dodać, że implant w tym przypadku jest tylko pewnego rodzaju podstawą dla sztucznego zęba, tak zwanej korony protetycznej. Zabiegi te są przeprowadzane przez implantologa przy znieczuleniu miejscowym. Daje to komfort i przede wszystkim eliminuje ból.

Implantologa należy szukać w gabinecie stomatologicznym. Warto jednak mieć na uwadze, że by móc w pełni cieszyć się wykonaną przez niego pracą, trzeba wybrać tego, który ma rzeczywiście odpowiednie kwalifikacje i ogromne doświadczenie. Zabieg ten musi być przeprowadzony profesjonalnie, z dbałością o najmniejsze szczegóły, by ten sztuczny ząb nie tylko sprawdzał się pod kątem funkcjonalnym, ale też dobrze się prezentował.


Kiedy i komu pomoże implantolog?

Implantolog pomaga nie tylko osobom, które przez zaniedbanie straciły pojedyncze zęby stałe. Specjalista ten jest w stanie uzupełnić większe ubytki spowodowane wypadkami i większymi urazami twarzy, w tym jamy ustnej. W tych sytuacjach tym bardziej warto udać się do implantologa, aby skonsultować swój problem i dowiedzieć się, jak można się z nim uporać.

Implantolog pomaga osobom dorosłym, które utraciły stałe zęby. Zabiegi, jakie przeprowadza, nie są dedykowane małym dzieciom, w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe, nawet pomimo problemów z ich wyrastaniem.

Implantologia jest postrzegana jako dziedzina stomatologii estetycznej. Z automatu jest więc też traktowana jako usługa dla wybrańców. Tymczasem jest dostępna dla każdego, kto potrzebuje uzupełnić ubytki w jamie ustnej.


Profesjonalny, a do tego utalentowany implantolog zajmuje się wstawianiem implantów zębowych (sztucznych zębów), które sprawują się i wyglądają jak naturalne. Może więc pomóc osobom, które z różnych powodów utraciły pojedyncze zęby lub większą ich ilość.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.