czwartek, 28 października 2021

Kultura i rozrywka

Kawiarenka literacka w SP 4

Kawiarenka literacka w SP 4
Kawiarenka literacka w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza zainaugurowała tegoroczny sezon wieczorem poetyckim „Podlascy twórcy dzieciom”. Warto nadmienić, że było to już trzecie z kolei spotkanie z poezją i muzyką. W minionym roku szkolnym odbyły się bowiem „Jesienne ogrody poetyckie” i wieczór walentynkowy „Tylko miłość wariatka ciągle ta sama”.
Tym razem zabraliśmy naszych gości do krainy lat dziecinnych. Było to możliwe dzięki wierszom zebranym w tomiku „Podlascy twórcy dzieciom”. Usłyszeliśmy je w interpretacji naszych byłych uczniów z klasy integracyjnej, obecnie już gimnazjalistów. U boku doświadczonych recytatorów zadebiutowali uczniowie klasy IV a. Nie zabrakło gościa specjalnego, jednego z twórców Podlasia, pana Apoloniusza B. Ciołkiewicza.
Wierzymy, że upojeni pięknem słowa, ukojeni muzyką, poczuliśmy się wszyscy jak bohater urzekającej „Kołysanki” pana Apoloniusza, który stwierdza: „Znów  zasypiam i  czuję, że dobrze mi na świecie”.


Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.