Kraj

Kampania na rzecz motocyklistów

W ubiegłym roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku realizowali ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem” w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Odbyła się ona w trzech odsłonach poświęconych seniorom, pieszym oraz motocyklistom.

Założeniem kampanii „Kieruj się rozsądkiem”jest uświadomienie, że prawidłowe zachowania na drodze, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo i jakość życia uczestników ruchu drogowego. Kampania ta jest także kontynuowana w tym roku. W ramach tegorocznych działań z nią związanych i kolejnej jej odsłony - „Kampania na rzecz motocyklistów”, wczoraj po południu na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku odbył się, zorganizowany wspólnie z policjantami białostockiej drogówki, festyn dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A, AM, A1 i A2 oraz motocyklistów ukierunkowany na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze. Podczas imprezy można było zobaczyć m.in. pokaz praktycznego egzaminu na prawo jazdy i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz flotę pojazdów wykorzystywanych do prowadzenia egzaminów praktycznych na kategorie AM, A1, A2 oraz A. Każdy chętny mógł również pod nadzorem egzaminatora przejechać się po łuku – najtrudniejszym manewrze egzaminacyjnym oraz spróbować swoich sił podczas jazdy na trolejach.

Ponadto uczestnicy mogli porozmawiać na interesujące ich tematy z egzaminatorami WORD w Białymstoku oraz policjantami białostockiej drogówki. Organizatorzy przewidzieli także dla wszystkich chętnych dwa konkursy.

Test wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego dla osób posiadających uprawnienia kategorii A1, A2 oraz A i konkurencję sprawnościową - jazdę na motocyklu po specjalnie przygotowanym torze. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody - m.in. kask motocyklowy, plecak motocyklowy, rękawice motocyklowe, a także odblaskowe szelki motocyklowe. Pogoda i frekwencja dopisała, w związku z tym policjanci i pracownicy WORD nie wykluczają podobnych imprez w przyszłości.

*źródło – www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.