środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12220 wyświetleń

K.J. Putra w Grajewie

Wicemarszałek Senatu RP VI Kadencji Krzysztof Jakub Putra (PiS) gościł na V Powiatowym Balu Sportu w Grajewie.


"Obowiązkiem władz krajowych jest wspierać społeczności lokalne, samorządy lokalne, związki sportowe. Popieramy aktywną, dobrze zorganizowaną i zintegrowaną społeczność, która rozumie to co ważne dla ludzi. Tylko aktywni ludzie są w stanie coś zdziałać, organizować imprezy choćby taka jak Powiatowy Bal Sportu. Widzę, że w powiecie grajewskim samorządowcy są bardzo dobrze zorganizowani i wiedzą na czym polega harmonia i współpraca. Przy okazji pozdrawiam Kazimierza Gwiazdowskiego - wójta gminy Radziłów, którego znam od wielu lat, znam jego silne przywiązanie do sportu szczególnie masowego.
Po 15 latach wprowadzania systemu demokratycznego widać, że najlepiej jest w samorządach liniowych, gminnych oraz powiatowych, tutaj władza jest blisko ludzi co oznacza, że trzeba dalej decentralizować budżet państwa aby jak najwięcej środków było na dole, tutaj ludzie te środki lepiej pożytkują.
Poza tym najważniejsze jest aby mieć dobre projekty dla gminy dla województwa. Jak są dobre projekty to łatwo je przeforsować. Dzisiaj jako przedstawiciel Podlasia mogę powiedzieć śmiało, że udało nam się przekonać władze krajowe aby powstał specjalny program dla ściany wschodniej. Istotne jest aby się porozumieć i środki w miarę równomiernie podzielić. Przede wszystkim aby wspierać inwestycje kluczowe w szczególności prorozwojowe.


Przykładem nich będą długo oczekiwana budowa obwodnic Wasilkowa i Augustowa. Obwodnice będą przebiegały ustaloną trasą, a ewentualne zmiany nie opóźnią budowy. Człowiek jest najważniejszy, a przyroda jest dla ludzi. Życie człowieka musi być chronione przede wszystkim. Ekolodzy się spierają, a ludzie giną na tych drogach. Zrównoważony rozwój będzie odgrywał istotną rolę, przyroda jest bardzo ważna ale ważna jest też infrastruktura. Minister Ochrony Środowiska Pan Szyszko myślę został przekonany i żadnych utrudnień nie będzie."


Bardzo serdecznie pozdrawiam mieszkańców powiatu grajewskiego.
Krzysztof Putra
Krzysztof Jakub Putra, (ur. 4 lipca 1957 we wsi Józefowo, województwo podlaskie), polski polityk, senator Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Senatu VI kadencji od 2005 (okręg wyborczy Białystok). Od sierpnia 1980 roku jest działaczem Solidarności. Od 1975 do 1994 roku pracował jako robotnik w Fabryce Przyrządów i Uchwytów w Białymstoku. Sprawował funkcję posła na Sejm RP X kadencji z list Obywatelskiego Komitetu Solidarność, a w 1991 roku z list Porozumienia Obywatelskiego Centrum. Od roku 1990 sprawuje funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego Porozumienia Centrum. W 2001 roku był jednym z współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości, obecnie sprawuje funkcję prezesa PiS Regionu Podlaskiego. W wyniku wyborów parlamentarnych w 2005 roku, został wybrany senatorem, a od 27 października 2005 roku jest wicemarszałkiem Senatu. (wikipedia.org)


e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (7)

to naprawdę dobre formum by się spotkać z mieszkańcami. Poseł nas /Was - balowicze/ zaszczycił. Pojawia się raz taki poseł i odrazu w tan idzie. Do problemów lokalnych nie podejdzie. On jak Marcinkiewicz po balach /Studniówkach. Tak władza potrafi się bawić. Już niedługo!!!

wielki polityk Tylko na bal. panie Putra a co z tego ma miasto czy zauważone jest , jak widać to wielkiem miasto starców zostanie tylko.

dajcie cos wiecej o tym balu sportu (i zdjec)

"gruby" zajrzyj do SPORT "Sportowiec roku-finał" i "Grajewskie Wiktorie"
fotek jak mrówków -dzix

Fajnie pokazali WAS we Współczesnej,z pucharami wszyscy "działacze" i jeden sportowiec?!!!

Czytelnik to Ty nie wiesz że u nas liczy się działacz a nie sportowiec.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.