niedziela, 14 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

Jedynka podnosi kompetencje

Komisja ds. oceny projektów Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych, Uniwersytetu w Białymstoku, przyznała projektowi Woda - zbadaj, poznaj, oceń zrealizowanemu przez Szkolny Zespół Kompetencyjny z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Grajewie w semestrze letnim w roku szkolnym 2010/11 wysoką notę punktową.

Uzyskany wynik zakwalifikował Zespół do udziału w Festiwalu naukowym, który odbył się w dniu 24.09.2011 r. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku w Audytorium im. Ryszarda Kaczorowskiego. Podczas festiwalu wręczone zostały nagrody członkom Zespołu, uczniom klas trzecich. W październiku 2009 roku PG nr1 przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE współfinansowanego przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest rozwój kompetencji matematyczno – przyrodniczych uczniów gimnazjum. Utworzone zostały dwa Szkolne Zespoły Kompetencyjne (SZK), które w ramach zajęć pozalekcyjnych, pracując metodą projektową, realizują cele wybranego tematu. Pod koniec semestru projekt zostaje oceniony przez ekspertów z UwB.

Satysfakcjonujący jest fakt ,iż spośród 200 SZK utworzonych w szkołach czterech województw (podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko- pomorskie i pomorskie) tytuł laureata zdobył zespół grajewski. Więcej informacji na temat projektu oraz prezentacje zespołów możemy odszukać na stronie internetowej www.rozwojprzezkompetencje.eduportal.pl

wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.