Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 11188 wyświetleń

"Jednostka" numer I


"Wolontariat dla tych, którzy pomagają czy dla tych, którym pomagamy?” – to tytuł konkursu, w którym uczniowie ZS Nr2 im.9.PSK w Grajewie zajęli I miejsce na szczeblu wojewódzkim i tym samym zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego w ramach programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej". Celem obecnej, IX edycji, jest aktywizacja młodzieży wokół aktualnych wydarzeń w Unii Europejskiej. Uczestnicząc w tej inicjatywie, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami związanymi z wolontariatem, w związku z ustanowieniem roku 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu oraz z Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Zadaniem Wojewódzkiej Komisji Oceniającej (WKO), w skład której wchodzą przedstawiciele Wojewody, Kuratorium Oświaty, Marszałka województwa oraz Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej było wyłonienie i nagrodzenie tych uczniów, którzy przygotowali najciekawsze opracowania zgodnie z tematyką podaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 Zwycięski team, który będzie reprezentował nasze województwo w kolejnym etapie to: Inga Chojnowska kl.4ag (technik handlowiec), Justyna Akus kl.3ag (technik żywienia i gospodarstwa  domowego) oraz Rafał Purwin kl.4d (technik informatyk). Uczniowie Technikum w Grajewie, doskonale wręcz wykorzystali własne predyspozycje i umiejętności (również te nabyte w naszej szkole) oraz szerokie zainteresowania, wiedzę, a przede wszystkim osobiste doświadczenia. Znajomość problematyki (niejednokrotnie przećwiczona na własnej skórze!) – wolontariat o charakterze edukacyjnym, kompetencje społeczne, e-wolontariat, akcje charytatywne – stanowią mocną stronę zespołu. Jeżeli dorzucimy do tego logikę argumentów,  wyczerpanie tematu i oryginalność całej pracy – to otrzymamy przepis na sukces.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa – nauczycielom i uczniom ZS Nr2, którzy wystąpili w filmie, absolwentom i gościom naszej szkoły za udział w ankietach i wywiadach.  Natomiast szczególne podziękowania kierujemy do Daniela Jaśkowskiego i Tomasza Kosteckiego uczniów klasy 4d za multimedialne wsparcie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu i obejrzenia/pobrania pracy konkursowej

(B.Strzałkowska – opiekun zespołu)

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (8)

Obejrzałam Wasz filmik - zasłużona nagroda. Gratuluję grupie i opiekunowi.

no no, Justynka, super sprawa, gratuluję z całego serduszka!

Film i gazeta są super!brawo!!!!

omg.. porażka

gdzie mozna obejrzec ten filmik??

do omg...xyz - rozumiem, że sukcesem nie zakończyło się obejrzenie filmu - smutek... :-( niestety z tego powodu, iż konkurs nadal trwa i w etapie ogólnopolskim film będzie ponownie oceniany, postanowiliśmy tymczasowo nie ujawniać się i nie pomagać konkurencji :-) publikacje w Internecie zostaną wznowione po zakończeniu konkursu, ale zapraszamy w mury naszej szkoły na projekcję z popcornem :))

Gratuluję całej drużynie sukcesu! A w szczególności Justynie - dziewczynie o wielkim sercu i niespożytej energii - wiem ile pracy i serca włożyłaś w ten projekt, JUSTYNKO GRATULUJĘ!!! :)

Gratuluję całej drużynie sukcesu! A w szczególności Justynie - dziewczynie o wielkim sercu i niespożytej energii - wiem ile pracy i serca włożyłaś w ten projekt, JUSTYNKO GRATULUJĘ!!! :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.