Jedną z podstawowych korzyści leasingu samochodu na firmę jest oszczędność pieniędzy. Wielu przedsiębiorcom znacznie łatwiej jest opłacać co miesiąc mniejszą ratę, niż jednorazowo wydać na auto kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy. Co więcej, wydatki na comiesięczną ratę leasingową można zaliczać do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a decydując się na leasing auta używanego – oszczędzać jeszcze więcej.
Decydując się na leasing samochodu na firmę, przedsiębiorca może w pełni przewidzieć koszty eksploatacyjne na kolejny miesiąc. W razie ewentualnych napraw czy obowiązkowego przeglądu nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. W przypadku rozszerzonych pakietów, jak Comfort w firmie Automarket, obejmuje je bowiem rata leasingowa.
Dzięki leasingowi samochodu - zarówno osobowego, jak i dostawczego - pracodawca może skupić się na istotnych celach oraz zadaniach firmy, prowadzących do jej rozwoju. Nie musi on bowiem zajmować się obsługą serwisową samochodowej floty, pamiętać o wymianie opon czy pilnować terminów przeglądów. Przy wyborze zaawansowanego pakietu wszystkie te zadania należą do firmy leasingowej. To z kolei wiąże się z dużą oszczędnością czasu leasingobiorcy lub innej osoby zarządzającej firmowymi pojazdami.
Inną zaletą leasingu jest duży wybór samochodów oferowanych przez polskie firmy leasingowe. Na przykład, Automarket proponuje swoim klientom blisko 1000 nowych i prawie 2000 używanych pojazdów w tej formie finansowania. To zarówno samochody osobowe, jak i auta dostawcze, których poszukuje wielu przedsiębiorców. Klienci mogą wybierać spośród modeli siedmioletnich, czteroletnich i tych całkiem nowych. Do ich dyspozycji są samochody z wszystkimi typami nadwozia - nie tylko sedany i hatchbacki, ale również kombi, SUV-y czy pickupy. To sprawdzone, gotowe do jazdy auta.
Leasing samochodu jest zwyczajnie wygodniejszym rozwiązaniem niż jego zakup za gotówkę. Podpisanie umowy leasingu to minimum formalności oraz dokumentów - w celu jej zawarcia należy przedstawić jedynie:
Firma leasingowa bierze pod uwagę m.in. zdolność i historię kredytową klienta oraz jego wiarygodność.
Leasing samochodowy jest znacznie łatwiejszy niż uzyskanie kredytu na zakup auta.
Po zakończeniu umowy leasingu klient ma możliwość wykupienia używanego samochodu na własność. Zazwyczaj do dopłaty pozostaje już niewielka kwota. Jeśli natomiast leasingobiorca nie chce kupować samochodu, może:
Podpisując umowę leasingu samochodu na firmę, leasingobiorca może wnieść tzw. opłatę wstępną, czyli wkład własny. Dzięki niej wysokość miesięcznej raty leasingowej ulega automatycznie obniżeniu. Warto jednak wiedzieć, że opłata ta nie jest obowiązkowa - decyzja o jej wpłaceniu zależy wyłącznie od klienta. Jeśli zdecyduje się on na wkład własny, może też sam określić jego wysokość - nie jest ona narzucona żadnymi przepisami. Podobna zasada dotyczy pakietów leasingu - wybór rozszerzonego pakietu z usługami dodatkowymi to wyłącznie dobrowolna decyzja leasingobiorcy.
To tylko kilka spośród wielu korzyści leasingu samochodowego. Auto w leasing na firmę to od wielu lat niezwykle często wybierana forma finansowania, która z pewnością jeszcze przez długi czas nie straci na popularności - m.in. dzięki takim firmom jak Automarket.
Artykuł sponsorowany
sobota, 23 listopada 2024
piątek, 22 listopada 2024
Komentarze (0)