środa, 26 stycznia 2022

Warto przeczytać

Jakie dodatki wybrać do salonu?

Salon to miejsce stworzone do wypoczynku i delektowania się wolnym czasem. Każdemu jest miło, kiedy otacza się rzeczami, które lubi, na których patrzenie z poziomu wygodnej kanapy sprawia przyjemność. Dodatki do salonu odgrywają więc dużą rolę w tym, by po prostu przyjemnie się w nim przebywało. A jakie dekoracje warto wybierać? Ładne i praktyczne, a najlepiej wiszące, czyli… plakaty do salonu, które przyciągną oko i uatrakcyjnią pustą przestrzeń.


Ciekawe dekoracje do salonu - co wybrać?

Niezależnie od stylu, coraz częściej odchodzi się od wszelkiego rodzaju „kurzołapek”, a więc stojących dekoracji, które zbierają tylko kurz i służą temu, by zapychać wolne przestrzenie, co w efekcie prowadzi czasem do aranżacyjnego chaosu i poczucia zagracenia. Stawia się na praktyczność, co nie oznacza, że ozdoby do salonu muszą być wyłącznie użytkowe i nudne! Niekoniecznie więc muszą to być patery na owoce czy stylowe cukiernice… Warto bowiem pomyśleć o tym, by nieco oczyścić przestrzeń, a na wszelkie salonowe dekoracje poświęcić ściany.


Plakaty, czyli efektowna dekoracja do salonu

Plakaty do salonu to świetne rozwiązanie zarówno dla miłośników minimalizmu, jak i dla tych, którzy lubią, kiedy we wnętrzu dużo się dzieje. Można bowiem znaleźć przeróżne plakaty, z motywami bardziej lub mniej kolorowymi, w różnych stylach. Plakaty można również umieszczać w różnych ramach, odpowiednio dopasowanych do wnętrza. Wykorzystanie plakatów w salonie pozwala na atrakcyjne udekorowanie pustych ścian, bez konieczności dobierania dodatkowych ozdób – grafiki na ścianach będą wystarczająco przyciągały uwagę. Plakaty w ramach są także bajecznie proste do utrzymania w czystości, co oznacza koniec ze żmudnym sprzątaniem wszelkich drobiazgów!


Jak powiesić plakaty w salonie?

Z plakatów do salonu można stworzyć zarówno ciekawą galerię, jak i tradycyjnie wieszać pojedyncze wybrane grafiki. Dobrze, jeśli galeria będzie zawierała plakaty różnych rozmiarów, połączone ze sobą tematycznie lub stylistycznie, choć tak naprawdę jest to kwestia gustu – ważne, by dekoracja cieszyła domowników i była związana z nimi! Plakaty można powiesić na haczykach na ścianie lub też ustawić na specjalnych półkach, stworzonych właśnie pod obrazy, dzięki czemu będzie można je dowolnie przestawiać. Wśród plakatów można również powiesić rodzinne zdjęcia dla urozmaicenia domowej galerii.

A jakie plakaty do salonu wybierać? To już kwestia indywidualna, ale duży wybór sprawia, że bez problemu każdy odnajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.