piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9912 wyświetleń

Jaką wodę pijemy

W 2000 roku w ramach monitoringu regionalnego badano jakość wody z ujęcia głębinowego w Szczuczynie. Zakwalifikowano ją wtedy do klasy Ib.

W roku 2001 jej jakość obniżyła się do klasy II (średniej). Zadecydowały o tym podwyższone stężenia fosforanów, żelaza, manganu i amoniaku. Badania z 2002 roku wykazały poprawę jakości wody i zakwalifikowanie jej z powrotem do klasy czystości Ib.

Stan wody z ujęć podziemnych badany jest co roku. Z informacji przekazanych nam przez Urząd Miejski w Szczuczynie ostatni pobór próbek wody nastąpił 24.11.2004 roku z miejskiego wodociągu, w związku z prowadzonym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Grajewie monitoringiem jakości.

30.11.2004 roku wydano ocenę wyników badania wody. Szczuczyńska woda otrzymała ponownie I klasę czystości. Dnia 13.12.2004 PPIS w Grajewie wydał decyzję o jej przydatności do spożycia.

W rejonie gminy Szczuczyn woda zanieczyszczana jest głównie przez związki organiczne pochodzące z nieszczelnych szamb.

v.s.
e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

Czysta bardzo dobra Szczuczynska woda.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.