Warto przeczytać

Jak zadbać o białe koszulki z nadrukiem, aby zachowały swoją jakość?

Biel jest ponadczasowa i dobrze komponuje się w towarzystwie wszystkich innych kolorów, warto więc postawić na klasykę i posiadać w swojej garderobie co najmniej jedną białą koszulkę z nadrukiem. Warto również wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać. Wydawać by się mogło, że wstawianie prania należy do jednej z najłatwiejszych czynności, istnieje jednak kilka zasad, które warto przestrzegać – zwłaszcza gdy zależy nam na zachowaniu najwyższej jakości białych koszulek z nadrukiem.


Jak prać białe koszulki z nadrukiem


Najważniejszą zasadą jest niełączenie kolorów i wymaga to bezwzględności. Nawet jasne kolory wciąż nie są bielą i mogą skutkować zafarbowaniem oraz wpływać na szarzenie białych koszulek. Wszelakie intensywne oraz ciemne kolory zdecydowanie nie służą białej odzieży, nawet jeśli wydaje nam się, że koszulka raz czy drugi przetrwała takie połączenie. Jeżeli zależy nam na zachowaniu nieskazitelnej bieli naszej białej koszulki z nadrukiem lub martwimy się o ewentualny wpływ kolorów z nadruku, warto dla pewności zastosować specjalne chusteczki zapobiegające farbowaniu tkanin. Nie jest natomiast wskazane stosowanie chusteczek wybielających ani żadnych innych wybielaczy bądź odplamiaczy w przypadku koszulki z nadrukiem.


Kolejną złotą zasadą jest przestrzeganie wskazań umieszczonych na metce. Koszulki z nadrukiem najbezpieczniej jest prać w temperaturze maksymalnie 40 stopni oraz wskazane jest zapoznanie się z metką każdej posiadanej koszulki. Nadruki na koszulki lubią program do delikatnych tkanin. Warto również odwrócić koszulkę na lewą stronę przed włożeniem do pralki. Koniecznie stosujmy płyny i proszki do prania przeznaczone do białych ubrań.


Ważnym aspektem dotyczącym prania koszulek jest także utrzymywanie czystości pralki. Warto regularnie czyścić jej bęben i uruchamiać płukanie pustej pralki, aby uniknąć szarzenia bądź żółknięcia koszulek oraz nieprzyjemnego zapachu swojej odzieży.


A co dalej z białą koszulką z nadrukiem po praniu?


Poza praniem koszulek z nadrukiem istotną kwestię stanowi również ich suszenie. Nie jest zalecane korzystanie z suszarki bębnowej oraz pozostawianie koszulek na kaloryferach. Nadruki na koszulki mogą popękać lub wyblaknąć w takich warunkach, w związku z czym najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest suszenie standardowe. Suszenie na słońcu również nie powinno zaszkodzić koszulkom z nadrukiem, choć powinniśmy zwrócić uwagę na nasłonecznienie miejsca, aby nie narażać nadruku na wyblaknięcie.


Czy można prasować koszulki z nadrukiem?


Wiele osób zastanawia się, czy koszulki z nadrukiem można prasować. Tutaj ponownie pomocna okaże się metka. Jednakże istnieją też uniwersalne zalecenia – koszulki z nadrukiem powinniśmy zawsze prasować na lewej stronie, starając się unikać prasowania miejsc zadrukowanych. Skutecznym rozwiązaniem będzie prasowanie newralgicznych miejsc przez inną tkaninę, na przykład ścierkę bądź ręcznik.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.