piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 10471 wyświetleń

IX Konkurs Historyczny

We wtorek, 8 kwietnia br. w sali gimnastycznej PG nr 2 w Grajewie odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny, nad którym honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Grajewie.

Uczestnikami tegorocznego konkursu byli: Rafał Jaślarz i Justyna Pawłowska  z PG 1, Wojciech Jurczykowski i Piotr Sulewski z PG 2, Michał Kozłowski i Daniel Krasiński z PG 3, Piotr Zieliński i Iwona Zawistowska z PG Rajgród. Organizatorami imprezy jest grono pedagogiczne w składzie: M. Szymanowska, A. Deresz, B. Wierzbicka, a poprowadzili ją uczniowie kl. III c – Aleksandra Ciszewska i Adam Wądołkowski.

Każdego roku impreza przebiega pod innym hasłem, tym razem młodzież wykazywała się wiedzą na temat panowania w Polsce dynastii Wazów. Cele konkursu to m.in. propagowanie wiedzy o przeszłości, a także nawiązywanie współpracy miedzy gimnazjami.

Miejsca zdobyte przez młodych historyków:
I miejsce – Piotr Sulewski (PG 2)
II miejsce – Wojciech Jurczykowski (PG 2)
III miejsce – Iwona Zawistowska (PG Rajgród) oraz Rafał Jasiarz (PG 1)

Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody książkowe, których głównym sponsorem była Księgarnia „Alfa”.
 
e-Grajewo.pl


Komentarze (5)

Jak zwykle szanowne grono pedagogiczne wykazało się inicjatywąw organizacji. Właśnie takimi konkursami zachęca się do poznania historii.. brawo!!

Bardzo ciekawy rysunek w tle ;)

A ja pozdrawiam Iwonę ((:

Gratulacje dla Iwonki :))))))))))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.