Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 19040 wyświetleń

IX Dożynki Powiatowe

W tym roku Święto Dziękczynienia za Zbiory - IX Dożynki Powiatowe odbyły się 16 września w Grajewie, a ich organizatorami byli Starosta Grajewski – Jarosław Augustowski, Burmistrz Miasta Grajewo - Krzysztof Waszkiewicz, Wójt Gminy Grajewo – Stanisław Szleter i  proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie – ks. Stanisław Łatwajtys.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką i oceną wieńców dożynkowych na placu przed wejściem do kościoła MBNP w Grajewie. W tradycji wieńce stanowią symbol plonów i urodzajów rolnika. Niestety w tym roku mogliśmy podziwiać tylko cztery, przygotowały je parafie z Klimaszewnicy, Białaszewa, Wąsosza i Koszarówki.

Słowo wprowadzające do uroczystości wygłosił ks. St. Łatwajtys, a Mszę Świętą dziękczynną celebrował biskup Tadeusz Bronakowski. Po symbolicznym łamaniu się chlebem przez zgromadzonych, przy dźwiękach orkiestry dętej, kolorowy korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował z kościoła na teren klubu Hades. Tam odbyła się dalsza część uroczystości.

Podczas wystąpień gości wypowiedzieli się m.in. Mieczysław Bagiński - przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Edmund Borawski - poseł na Sejm RP i przedstawieni wcześniej Jarosław Augustowski, Krzysztof  Waszkiewicz.
 
Komisja, oceniała wieńce w temacie roku duszpasterskiego „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”. W kategorii tradycyjnej wygrała kompozycja przygotowana przez mieszkańców Klimaszewnicy. W kategorii współczesnej zwyciężył wieniec upleciony przez rolników z Żeber.

Zgromadzeni na placu klubu Hades mogli oglądać występy zespołów t.j.: Grajewianie, Paka z Grajewa, Tamburmajorki, Fart. Zainteresowani mogli zobaczyć prezentację twórczości ludowej i wystawę sprzętu rolniczego. W godzinach wieczornych odbył się koncert Pożegnanie Lata i wystąpił zespół Golden Life.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

ciekawe jak bedzie?
nie zrobia czegos odlotowego dla mlodziezy tylko taki nudy!!!Boze ta Grajewo to na psy schodz!!!!!!!!!!!

Golden life wystąpi przecież wieczorem...

gzygzo z całym szacunkiem dla grajewskiej młodzieży ale dożynki to święto dla rolników w podzięce za ich pracę więc nie narzekaj bo Ci ludzie caluśki rok ciężko pracują abyś Ty miał co jeść

naprawde powinni zrobic jakąś fajna imprezke zeby mozna było isc i posłuchac cos ciekawego

jak chcesz coś odlotowego to w kosmos...się nie podoba to nie idź i tyle...ta impreza jest dla rolników a nie dla młodzieży choć młodzież też może iść...jak są imprezy młoddzieży to nie słychać żeby się rolnicy skarżyli

Sami schodzicie na psy, możecie tez uczestniczyc w tej uroczystosci a tylko narzekacie.

wieczne marudzenie, najlepiej wyjedz z miasta i zapomnij ze tu mieszkałeś/aś, chociaz... i tak będziesz marudzić, bo to najlepiej wychodzi i to nie tylko Tobie a większości społeczeństwa grajewskiego!!! marudzenie zależy wyłącznie od Ciebie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.