niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 11008 wyświetleń

IV Spotkanie z patronem

28 listopada 2008 r. był dniem szczególnym dla całej społeczności "Czwórki", bowiem w tym dniu Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie gościła uczestników IV Spotkania Szkół Sienkiewiczowskich. Zgromadzonych na sali powitała pomysłodawczyni imprezy, dyrektor szkoły Halina Muryjas - Rząsa. Wśród przybyłych blisko 100 osób znaleźli się m.in.: poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, wicestarosta Alicja Rutkowska, sekretarz miasta Ryszard Wolwark, wizytator Alina Jadwiga Wąż, przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego i oczywiście  reprezentanci szkół im. H. Sienkiewicza. Przyjechali oni z Choroszczy, Hajnówki, Ełku, Kolna, Pisza, Rajgrodu oraz Wąsosza. Gospodyni uroczystości przedstawiła także nadesłaną  korespondencję - ciepłe słowa do wszystkich skierowali Barbara Noworolska z Podlaskiego Towarzystwa Sienkiewiczowskiego oraz dyrektor Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Antoni Cybulski.
     Prowadząca spotkanie Urszula Buczyńska zwróciła się do obecnych, mówiąc:

"Niech będzie to najprawdziwsza uczta dla naszych oczu i uszu.
Niech będzie tak jak w piosence: Wszyscy bawmy się radośnie! Pisarz żyje, serce rośnie".


      Powyższe słowa okazały się bardzo trafione. Z zachwytem podziwiano przygotowane na okoliczność spotkania pieśni o patronie, a także pełne podziwu i uznania dla geniuszu wielkiego noblisty ody do Henryka Sienkiewicza. Świetnie wypadły scenki dramowe pod hasłem "Janko jest wśród nas" przedstawiające uwspółcześniony portret bohatera.

      Spotkanie przebiegało wg scenariusza przygotowanego przez nauczycieli języka polskiego, natomiast dekoracje wykonali nauczyciele bibliotekarze.

GALERIA
www.sp4grajewo.cba.pl

Patron jest ważną osobistością w życiu szkoły. Wokół niego budowana jest tradycja i obrzędy, wprowadzane są wartości oraz postawy moralne i społeczne. Postać patrona jest autorytetem dla uczniów i pedagogów.
W spotkaniu wzięło udział 8 szkół sienkiewiczowskich:
SP w Choroszczy, SP Nr 3 w Hajnówce, SP Nr 2 w Kolnie, SP Nr 2 w Piszu, SP w Rajgrodzie, SP Nr 3 w Ełku, SP w Wąsoszu, SP Nr 4 w Grajewie


Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.