Kraj

Inwestują w nowe technologie

Innowacyjna technologia cięcia blach w ełckiej podstrefie SSSE

Blisko 32 mln zł kosztowała najnowsza inwestycja producenta stalowych wyrobów płaskich – firmy Serwistal z Ełku. Dzięki niej spółka ma szansę zaistnieć na nowych rynkach m.in. kolejowym.

To obecnie jeden z największych serwisów stalowych w Polsce. Od 11 lat firma działa na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ełku, gdzie nieustannie się rozwija i inwestuje w nowe technologie. Tylko ostatnio uruchomiła produkcję cięcia blach do grubości 12 mm na jednej z najbardziej nowoczesnych linii w Europie.

- Innowacyjność tych maszyn polega na połączeniu dwóch procesów technologicznych w jeden – wyjaśnia Jakub Gróbarczyk, dyrektor handlowy w firmie Serwistal. Wspomniana linia została zainstalowana na nowej hali o powierzchni 7 tys. m kw. wyposażonej we własną bocznicę kolejową dla usprawnienia przeładunku wewnątrz magazynu. - Stale poszukujemy nowych rozwiązań bowiem od naszej rzetelności zależy powodzenie przedsięwzięć produkcyjnych realizowanych przez kontrahentów - podkreśla Jakub Gróbarczyk.


Serwistal produkuje m.in. taśmy, formatki cięte na wymiar ścisły oraz stosowane w budownictwie, profile do suchej zabudowy. Rocznie przerabia około 150 tys. ton blach. Teraz dzięki nowej technologii, która umożliwi sięgający nawet 60 proc. wzrost możliwości produkcyjnych, firma będzie mogła rozwijać się na rynkach dotychczas nieobsługiwanych, a wymagających większej precyzji.

- Podczas każdej nowej inwestycji Serwistal rozważa różne lokalizacje. Moglibyśmy przenieść się na przykład na Śląsk, gdzie jest największe skupisko naszych klientów, czy w okolice stoczni. Ostatecznie i tak jednak decydujemy się na podstrefę w Ełku, bo jest nam tu dobrze – dodaje dyrektor.

Serwistal współpracuje z firmami z całej Europy m.in.: Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji i krajów Beneluxu oraz Rosją, Białorusią i Ukrainą. Jest jednym z największych pracodawców w Ełku. Zatrudnia 222 osoby.Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.