czwartek, 21 września 2023

Sport

  • 1 komentarzy
  • 10587 wyświetleń

Integracja poprzez sport

INTEGRACJA PIERWSZOKLASISTÓW POPRZEZ SPORT
   Z ciekawą inicjatywą wyszła Trójka Klasowa rodziców z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie. Zaproponowała, by wszystkie cztery klasy pierwsze wzięły udział w Pikniku Sportowo - Integracyjnym Pierwszoklasistów. Nie jest przypadkiem słowo integracja w nazwie imprezy, bo I b, to klasa integracyjna  z dziećmi o różnym stopniu rozwoju. I, by włączyć ich do całej szkolnej społeczności pojawił się pomysł Pikniku. Pomysłodawcą był Jarosław Dembiński - biegacz z Klubu Biegacza Maratonka Grajewo, którego córka Ola uczy się w klasie integracyjnej, a on sam mocno udziela się społecznie w pracy na rzecz klasy i szkoły.

   Podczas Pikniku odbyło się sześć konkurencji sportowo - rekreacyjnych: bieg integracyjny na dystansie ok. 400 metrów z udziałem uczniów i rodziców, pompowanie baloników, rzut do celu kółkiem do ringo, rzut piłką do kosza, hula hop oraz tor przeszkód, na trasie którego - m. in. płotki czy szarfy. W każdej konkurencji stratowali przedstawiciele poszczególnych klas, a każde dziecko miało niejako obowiązek, by wziąć udział w jednej z konkurencji. Dzięki temu każdy posmakował sportowego wyczynu, a emocji było co niemiara. Do tego koleżanki i koledzy wspaniale dopingowali swych zawodników. Do zabawy aktywnie włączyli się też rodzice i nauczyciele. Po zliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa I c, jej wychowawczynią jest Anna Kłos. Zwycięzcy otrzymali puchar ufundowany przez Komitet Rodzicielski SP 4, a inni uczestnicy - pamiątkowe dyplomy, które już wiszą w salach. Dzięki sponsorom każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. W trakcie Pikniku odbywały się występy wokalno - taneczne uczniów klas starszych. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek na grilu, co chyba najbardziej zintegrowało pierwszaków z grajewskiej czwórki.

   Oprócz Jarosława Dembińskiego sporo pracy włożyły wychowawczynie pierwszoklasistów  - Anna Bukowska, Elżbieta Gadomska, Anna Gryczkowska, Anna Kłos i Zofia Krzeczkowska. Dużą pomoc okazali też Wiesław Jerulank - opiekun Samorządu Uczniowskiego i Beata Dawid - nauczycielka wychowania fizycznego. Prowadzili Oni imprezę i byli sędziami w każdej konkurencji. Sporą pomoc okazały też uczennice klas szóstych.
                                                                                                     
 TRÓJKA KLASOWA I b         
Fot. Rywalizacja pierwszoklasistów przynosiła sporo emocji i była niezwykle widowiskowa.

Komentarze (1)

bardzo udana impreza tak trzymaj jarek

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.