Wiadomości

  • 29 komentarzy
  • 5342 wyświetleń

Instalują rezonans magnetyczny w grajewskim Szpitalu

Dzisiaj (25.09.2023 r.) do Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie dotarł rezonans magnetyczny, który został zakupiony w ramach zadania "Podniesienie jakości usług medycznych w zakresie chorób zakaźnych w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie". Zadanie obejmuje również remont pomieszczeń, w których znajdować się będzie sprzęt. 

 

Sama akcja przetransportowania urządzenia to nie lada wyczyn, który wymagał wykonania otworu w ścianie i rampy do transportu. Samo urządzenie przeniesione zostało za pomocą dźwigu.

 

W odbiorze poza Dyrektor Szpitala Martą Romanowską udział wzięli Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i Starosta Grajewski Waldemar Remfeld. 

Rezonans magnetyczny (w skrócie RM lub z angielskiego MRI – magnetic resonance imaging) to technika obrazowania medycznego wykorzystująca pole magnetyczne i generowane komputerowo fale radiowe. Służą one do tworzenia wysokiej jakości, szczegółowych obrazów narządów i tkanek w ciele.

 

Komentarze (29)

O jest i poseł, jak zawsze pierwszy w kolejce do zdjęć. /

Dziękujemy Panie Pośle że dba pan o nasze miasto brawo

W końcu normalnie wydane pieniądze.

To co rozumiem że to poseł i starosta będzie to montowal?

Fajnie,ale czy jest pomieszczenie dla tego rezonansu,oby nie bylo jak z laboratorium ,ze poczekalnia na dworze.

Super tylko czy mają personel do obsługi i lekarza do odczytu. Bo będzie sprzęt a nie będzie komu obslugiwać

To kiedy można się zapisać?
Przed wyborami?

To nie poseł dał, to wszystko z naszych podatków

temat rezonansu jak i rozpoczecie projektu zapoczatkowal dyrektor Wysocki biorac udzial w projekcie /

Poseł i kandydat dziobie jak nigdy, wszędzie go pełno ,a dziw bierze jakim cudem on znajduje czas na to wszystko, nie to co po wyborach.

Dobry lekarz opisujący to podstawa .
Sprzęt bez ludzi nic nie znaczy.

Projekt, który dotyczy rezonansu ukazał się 2 miesiące po odejściu Wysockiego. Musiałby być prorokiem.

Panie Głos i panie Pacjent macie rację .To że będzie sprzęt nie znaczy, że będzie dobrze wykorzystany .A czy ktoś wie taki sprzęt musi pracować cały czas ,tego wyłączać nie można ,a jakie będzie generował koszty ???.I kwestia prawidłowego odczytu wyników.Zycze zdrowia .

jan to czemu wcześniej z naszych podatków nie było takich inwestycji jeżeli chodzi o szpital? Raz na cztery lata coś się zadziało i byłeś zadowolony. Teraz rok w rok w szpitalu są przeprowadzane inwestycje i przechodzi gruntowną modernizację: oddział zakaźny, laboratorium, sterylizatornia, oddział intesywnej opieki medycznej, teraz rezonans w kolejce czeka chirurgia. A Ty człowieku narzekasz. Weź coś pożytecznego zrób dla społeczności i się pochwal to będę bił Tobie brawo.

I tak nikt nie przebije konferencji prasowej przy oddaniu do użytkowania mieszkańcom Grajewa muralu na ul. Piłsudskiego. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu i szaleńczej pracy poselskiej aby takie dzieło sztuki powstało na ścianie. Nisko schylamy głowy.

Jak zwykle wszystko na nie. Bardzo dobra decyzja a tym co zawsze uważają,że im dalej do lekarza czy też szpitala to lepiej niedoceniając naszych lekarzy coż życzę miłej podróży i dziękuję za zmniejszenie kolejki.

Jak zwykle tylko narzekają Jak coś nie zrobione źle Jak zrobione jeszcze gorzej ludzie puknijcie się przynajmniej nasze pieniądze nie idą gdzie indziej tylko w Grajewie zostaną a jak będą warunki do pracy to i lekarze się znajdą

A wy znowu swoje mądrości nie ma źle jest jeszcze gorzej najlepiej zaorać szpital

Super że dostajemy świetny sprzęt , szkoda tylko że podejście wielu lekarzy jest jakie jest do pacjęntów, dobry sprzęt wymaga ludzi którzy potrafią go obsługiwać a tu jest bardzo słabo, uważamy lekarzy za ludzi wykształconych , elitę a gdy przychodzi do obsługi prostych urządzeń to słyszymy opory tych ludzi że nie będą się uczyć, że to tylko przeszkadza.

Konstrukcja zamknięta a więc już coraz rzadziej stosowana w lecznictwie. /

Corleone w kosmos na nowe badania żebyś nie musiał nigdy korzystać tego życzę

oby działał i było komu go obsłużyć i później zrobić odczyt i opis może nowe miejsca pracy powstaną ??

ciekawe jaka jakość tego sprzętu będzie bo to jest najistotniejsze...?

Prywatnie od ręki a na NFZ za poł roku. Dziekujemy

To super, w końcu będzie u nas rezonans.

Oby tylko nie podzielił losu tomografii, pomimo że zrobiona to w Ełku czy Białymstoku robią od nowa bo nie czytelna,lekarza też trzeba dobrego do opisu,a nie ma komu na SOR zszyć rany musi albo ratownik albo pielęgniarka szyć,byli młodzi zagraniczni zaangażowani ale dzięki starym układom opuszczają nasz szpital...

Corleone konstrukcja zamknięta?
A gdzie ostatnio widziałeś otwartą?
Teraz otwartych się nie robi.,niedokładne.
Są dla chorych na klaustrofobiie,ale to rzadkość.

Brawo pacjent, jestem tego samego zdania.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.