Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6639 wyświetleń

Imieniny Szkoły w PG nr 1

    Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum postanowili upamiętnić dzień nadania imienia Polskiego Czerwonego Krzyża Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Grajewie i przygotowali uroczyste obchody Dnia Patrona, które miały miejsce 12 października 2016r.. Młodzież chciała pokazać, że bliskie są jej idee głoszone przez PCK. Jednym z zadań naszego patrona jest promocja zdrowego stylu życia, a tym samym promowanie i zachęcanie społeczeństwa do prawidłowego odżywiania się. Dlatego też tegoroczne Imieniny Szkoły odbyły się pod hasłem "Mleko, samo zdrowie". Patronat nad imprezą ogólnoszkolną objęła SM MLEKPOL w Grajewie - sponsor wyrobów mleczarskich oraz nagród w konkursach, w których brali udział uczniowie naszego gimnazjum. Imprezę uatrakcyjniły bowiem różnorodne konkurencje przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 
    Dla pierwszoklasistów uczniowie klas trzecich przygotowali prezentacje multimedialną o powstaniu, historii i działalności PCK. Młodzież układała hasła, tworzyła plakaty. Odbył sie turniej wiedzy o patronie szkoły oraz quizy dotyczące wrtości odżywczych mleka i jego przetworów. Uczniowie, biorąc w nich udział, jednocześnie poznawali zasady zdrowego odżywiania. 
    Uczniowie klas drugich i trzecich zostali zaproszeni do stołówki szkolnej, w której odbyła sie uroczystość związana z obchodami patrona. Młodzież przedstawiła prezentacje pt.: "Wędrówka mlecznym szlakiem" oraz przeprowadziła ciekawe konkursy. Zaprezentowano również część artystyczną, podczas której młodzi artyści zaprosili całą społeczność uczniowską do degustacji produktów mlecznych, zwłaszcza oryginalnych serów pleśniowych wyprodukowanych w Polsce i innych krajach UE oraz Ameryki. Oprócz wiadomości i ciekawostek przygotowano zabawne konkurencje - pokaz dojenia krowy oraz możliwość rozmowy z mieszkańcami wsi – producentami mleka i jego przetworów z Polski, Niemiec i Ameryki. I nikomu nie przeskadzało, że krowa była sztuczna, a nasi koledzy wcielili się w postaci gospodarzy. Uroczystość odbyła się w miłej i zdrowej atmosferze. Na zakończenie usłyszeć można było zabawne piosenki, a także wziąć pyszne i zdrowe drugie śniadanie – mleko smakowe, maślankę oraz różnorodne jogurty smakowe. Było zabawnie, miło i smacznie. 
Serdecznie dziękujemy za pyszne i zdrowe wyroby mleczarskie Zarządowi SM MLEKPOL, a młodzieży należącej do Szkolnego Koła PCK i jego opikunom: p.B.Czajkowskiej, p.M. Gutowskiej i p.T.Koprowicz za zorganizowanie tak ciekawej imprezy. - I.Lewszyk – PGnr1

Komentarze (1)

o proszę jacy zdolni artyści , a rolnik w ogrodniczkach wymiata

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.