Kultura i rozrywka

  • 13 komentarzy
  • 12107 wyświetleń

Imieniny Mikołaja w ZS nr 1

Grajewo, 13.12.2007r.

          "Tworząc swoją teorię (Kopernik) dał przykład, który zobowiązuje każdego zdolnego do myślenia i działania człowieka, do podejmowania niezależnych i samodzielnych sądów i decyzji".
Fridrich Kaulbach

          W Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie obchodzono, tradycyjnie już, "Imieniny Mikołaja", naturalnie Mikołaja Kopernika - znakomitego astronoma, którego imię nosi Liceum Ogólnokształcące w Grajewie.
          Uroczystość przygotowali licealiści pod kierunkiem p. Beaty Lachowicz, a dzięki p. Jolancie Lamirowskiej powstała dekoracja. Podczas popołudniowego spotkania, zgromadzonych gości zaproszono na "spacer po niebie" , którego celem była obserwacja i charakterystyka wybranych konstelacji gwiazd. Przewodnikami po zimowym niebie byli uczniowie klasy III d - Justyna Modzelewska i Daniel Zarzecki. Każda z gwiazd ma swoją legendę. Młodzież opowiedziała historię Oriona, Kasjopei i Bereniki w formie teatru cieni. Uczniowie kl. II d wypadli znakomicie. Podniosły, pełen powagi charakter miało "Misterium poetyckie - Śmierć Kopernika", które wystawili tegoroczni maturzyści. W rolę astronoma wcielił się Paweł Nowicki, jego przyjaciół zagrali Przemek Prostko i Arek Zolnik. Rolę trzech kobiet odtworzyły: Paulina Piekarska, Milena Pluszczewicz, Sylwia Łempicka. Głosu użyczyła Natalia Ciechanowicz, a aktorom akompaniowała na flecie Magda Sierakowska. Uczniowie kl. I b zredagowali również gazetkę szkolną. Jej specjalne wydanie poświęcone było Mikołajowi Kopernikowi. Na imieninach patrona szkoły nie zabrakło też toruńskich pierników.

Zdjęcia

ZS nr 1
e-Grajewo.pl

wtorek, 6 czerwca 2023

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Wojewodzin. "Bal Pożegnalny"

Komentarze (13)

He, he
Było super!!! Pozostaje tylko pogratulować organizatorce i wykonawcom.

.. Te cienie za kurtyną robią wrażenie :) Świetnie !

dlaczego już poraz kolejny e-grajewo informuję o czymś, co było a nie o tym,co będzie?Ten artykuł powinien napisany tydzień wcześniej i zachęcić wszystkich do obejrzenia przedstawienia.Zawsze wszystko się tutaj dzieje z opóźnieniem, a potem w komentarzach widać westchnienie ludzi,którzy chcieliby iść na coś ale dowiedzieli się o tym po fakcie...E-grajewo mogłoby tak delikatnie mówiąc "wyprzedzić czas"...I mam nadzieję,że redakcja potraktuję to poważnie...

do:nieważne kto,ważne co pisze...
prawdopodobnie po swietach bedzie mozna to jeszcze zobaczyc w kinie...
wiec juz zapraszamy do obiejrzenia...

było super!! taki teatr cieni to nie tylko super efekt ale i swietna zabawa!! pozdrawiam moją klase IId !! i p.Lachowicz!!!!!! :)))

Ci co nie byli będa mieli szanse jeszcze zobaczyć. Planowany jest także występ w naszym kinie. Terminu jeszcze nie znamy, ale najprawdopodobniej po świętach

a ja nie moglem przyjść ehh no ale może będzie jeszcze okazja zobaczyć Was w tym przedstawieniu

pozdro dla wszystkich ;)

e-grajewo zrobiło co mogło- czyli co wiedziało!
Imieniny Mikołaja to impreza szkolna - w szkole wiedzieli o niej wszyscy - kto chciał i mógł przyszedł (ze wstydem przyznaję się, że nie byłem). Gratuluję oganizatorom i wykonawcom sukcesu w postaci imprezy elitarnej, kameralnej i skierowanej do zainteresowanych nią - to trudniejsze niż to, co opisują w podręcznikach piaru.

do aj...panie dyrektorze lo- ......... prosilabym o dystans i zdrowy rozsadek w swoich wypowiedziach. to moze wystep piotra swiergalskiego i wojciecha backiela (artykul 'gosc z woli okrzeskiej') tez nazwijmy impreza szkolna - to bedzie doskonale usprawiedliwienie 'refleksu' e-grajewo. przeciez wiadomo, ze ten portal jest dla sporej czesci ludzi zrodlem informacji a informacja musi byc po pierwsze aktualna po drugie Aktualna i po trzecie AKTUALNA. i absolutnie nie pisze tego,aby znalezc wroga w redakcji. po prostu zauwazylam, ze ten problem ciagnie sie juz od dluzszego czasu i ludzie traca na tym - raz mniej raz wiecej. owszem,latwiej jest napisac o czyms z opoznieniem, bo nie trzeba za wczasu zagladac w rozne zakatki miasta by dowiadywac sie o wszystkim do okola,tylko ma sie informacje podane na tacy. tylkoze wiekszosc czytelnikow e-grajewo to nie ludzie,ktorzy szwedaja sie po forum i probuja rozpoznac swoich znajomych po nickach...swieze i aktualne wiadomosci swiadcza o profesjonalizmie ich tworcow. gleboko wierze, ze redakcja e-grajewo wezmie to sobie do serc i zinterpretuje moja wypowiedz pod katem merytorycznym, nie zas emocjonalnym. podkresle tylko, ze nie jest to jedynie moje zdanie i podobne opinie docieraja do mnie od dluzszego czasu.

do Pana a.j. " ajjj, po co zaraz ten PR?

nasze (L)O kozackie jest :D a przedstawienie było superrrrrrrrr :) pozdrawiam e(L)oo

droga redakcjo e-grajewo.jesli macie zmieniac tresc wypowiedzi wpisywanych przez swoich wlasnych czytelnikow, to lepiej w ogole zablokowac funkcje komentarzy pod artykulami. dobrze wiecie, ze nie taka wypowiedz wam wyslalam i podpisywanie innych tresci moim pseudonimem uwazam za conajmniej niestosowne. dziennikarz powinien miec maniere - szczegolnie w stosunku do ludzi,do ktorych kieruje swoj przekaz. zdaje sobie sprawe,ze w pierwotnej wersji komentarza ktory wam wyslalam, byly slowa stawiajace pozytywna dzialalnosc dyrektora lo,pana a.j. , ale przeciez nie bylo tam zadnych niecenzuralnych zwrotow,nawet wyzwiska zadne nie padly.poza tym prawdziwe oblicze pana dyrektora znaja wszyscy i powszechnie wiadomo,czym zapracowal on sobie na taka opinie. nie widze powodow do przerabiania komentarzy czytelnikow. tymbardziej,ze przeciez portal internetowy jest przestrzenia obiektywna i nie powinien byc stronniczy...prosze to solidnie przemyslec, bo redakcja e-grajewo chyba nie zdaje sobie sprawy z ilorazu inteligencji swoich czytelnikow...

Przepraszam, ale czegoś nie rozumiem- w swoim wpisie chciałem jedynie usprawiedliwić e-grajewo, któremu zarzucono, że nie informuje odpowiednio wcześniej o wydarzeniach w mieście. O tym nie poinformowało, bo najzwyczajniej w swiecie nie wiedziało, a nie wiedziało także dlatego, że była to impreza wewnętrzna i, na dodatek , przekładana ze względu na próbną maturę.
Jesli chodzi o imprezę w kinie- nie bylismy jej jedynym uczestnikiem, niewiele też wiem o jej kulisach, w tym medialnych.
Cóż- chęci miałem dobre, z tym, że tymi- jak wiadomo- piekło jest wybrukowane.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.