Wiadomości

  • 53 komentarzy
  • 3699 wyświetleń

III Marsz Równości przeszedł przez Białystok

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Tęczowy Białystok. O godzinie 14 uczestnicy zgromadzili się w parku im. J. Dziekońskiej i wysłuchali przemówień. Wspomniana została między innymi niedawno zmarła aktywistka Joanna Głuszek. Nie zostały przewidziane przemówienia polityków i kandydatów do Sejmu i Senatu.

Uczestnicy marszu mieli przy sobie tęczowe flagi i parasole, pojawiły się hasła "Kocham, wspieram, akceptuję" i "Jesteś moim dzieckiem, nie ideologią".

W marszu udział wzięło około 700 osób to są oczywiście dane szacunkowe a zgromadzenie zabezpieczało ponad 500 policjantów.  

 

fot. Podlaska Policja

Komentarze (53)

Jakie 700 osób??? Zaczynało max. 300, ale już w połowie nie było więcej niż 150. Więcej milicjantow niż tęczowych, tylko dlaczego całe społeczeństwo ma płacić za ochronę tego cyrku?

Wychodzi na to ze prawie każdy uczestnik miał swojego ochroniarza-policjanta. Chyba ci z LGBT nie mają w tym kraju aż tak źle skoro ponosimy takie koszty ich parad?

Policja również demonstrowała równość? Nie wiedziałem, że w Białymstoku jest tylu Policjantów o odmiennej orientacji seksualnej. Ale Białostocczyzna jest obszarem wielu kultur.

700 osob zabezpieczanych przez ponad 500 milicjantów. to chyba parami szli trzymając sie za rączki. rece opadaja, brak słów zeby to komentować.

To była demonstracja policji. Ciekawe czego domagają się. Widzę, że było też trochę tęczowych gapiów.

Gdyby mieli dobrze, to nie trzeba byłoby ani trasy zmieniać w trakcie, ani policjantów w takiej ilości delegować. Myśl Olku, myśl logicznie.
Chociaż jak weźmiemy przeliczniki aktualnej władzy 1 prezes na Żoliborzu chroniony przez 100 policjantów, to i tak było słabo.

Może ilość policjantów była dobrana ze względu na to jak wyglądał pierwszy białostocki marsz równości ? Wstyd na całą Polskę ...

Do studenta : myślę, że z tego samego powodu co ochrona cyrku zwanego procesjami Bożego Ciała

Sylwia,masz rację .
Tylko tu na Podlasiu nikt tego nie zrozumie .
Orgie księży są ok ,ale 2 kochające się osoby tej samej płci to już Sodoma.

Olek A pieniędzy wywalanych na Kaczyńskiego i jego miesiączki nie jest Ci żal?

Dziwny ten marsz po co ta ochrona

A czemu oni tak maszerują nie maja nic lepszego do roboty kamienie na polu by lepiej pozbierali

Groźni są potrzebują tyle ochrony

W asyscie policji, rzadna odwaga. Spróbował by któryś LGBTowiec wokół plebani w Dąbrowie Górniczej nocą pochodzić.

A co wam przeszkadzajo niech sobie chodzo kazdy ma prawo demonstrowac - rasisci

sodoma i gomora a lewica i po ma problem z zaludnieniem oni nie dadzą potomstwa

Gdyby mieli źle to by dostali kilka patroli do zabezpieczenia trasy przemarszu jak to często bywa w przypadku innych zgromadzeń a dopiero w przypadku zagrożenia były by dysponowane dodatkowe siły. Tu zostały otoczone szczelnym kordonem bo u nas LGBT są niczym święte krowy w Indiach. I mimo to będą narzekać ze u nas faszyzm, zamordyzm i geja bijo...

Do Sylwii, trafiłaś w dziesiątkę.

Olku, przyjdź na marsz, zobaczysz jak jest milo i normalnie. Nikt, jak Ty nie zionie tam nienawiścią i goryczą. Natomiast przykre jest, że kibole, faszyści są w Białymstoku no i Wasz Andruszkiewicz też tu się płacze na plakatach.
Przytul się człowieku do kogoś, wolontariatem się zajmij, zrób coś pozytywnego - poczujesz sens i radość.

Może holland zrobi o nich film, nagrodę w wenecji dostanie na sto procent

Gdyby nie była potrzebna ochrona, by takich imprez nie było. Właśnie ilość Policji świadczy że te osoby nie mogą się czuć swobodnie w tym kraju.

Sylwia, sens i radość dają dzieci - rodzina. Współczuję, że tego nie zaznałaś, wtedy byś nie szukała tego typu uciechy.
Co byście pisali, gdyby ten marsz nie był zabezpieczony, a komuś stała się krzywda?. Bardzo dobrze impreza była ochroniona. Brawo służby

Sylwia nawet nie rozróżniasz faszyzmu od patriotyzmu, dalej oglądaj TVN. Skąd wiesz, że Kaczyńskiego ochrania 100 policjantów, policzyłaś czy też info z d.? Nie każdy chce aby pan z fujarką co mu się wydaje że jest panią korzystał z damskiej szatni czy ,,mącił" w głowach zdrowym dzieciom. Osobiście odchylenia orientacji seksualnej uważam za chorobę i nie wyobrażam sobie aby ci chorzy mówili zdrowym jak mają żyć.

Do kogoś kto podaje się za 3 kropki ...Boże Ciało nie jest agresywnym marszem ,jedyne co to jest głośniej bo ludzie śpiewają i uwielbiają Boga .A policja w Grajewie stoi głównie na początku i końcu marszu .A tak naprawdę Ci to przeszkadza ,może lepiej by było żeby muzułmanie cztery razy na dobę z głośników wołali do modlitwy ?!?!

Poldek jak to sobie nie wyobrażasz? Przecież to już się dzieje. Mniejszość mowi większości co ta ma robić i myśleć. A jak masz inne zdanie to jesteś faszysta.

Poldek ty jesteś naprawdę chory. Nie ci ludzie którzy maszerują tylko ty. Twoje poglądy sa jasnym dowodem odchylenia psychicznego. Idź do lekarza.

A w zaścianku po staremu.

Mi osobiście nie przeszkadzają marsze, pokazy, ludzie o innych poglądach niż ja. Podobno żyję w wolnym kraju i mogę wierzyć i robić co mi się podoba, nie krzywdząc przy tym nikogo. Jestem ciekawy czy pan Andruszkiewicz z narodowcami był gdzieś obok. Chociaż teraz przed wyborami to pewnie wstyd.

Misiek moje poglądy są absolutnie zdrowe, normalne a ty chodź z tęczową parasolką, załóż różowe rajstopki i kieckę w ramach solidarności. A i idź pod kościół w niedzielę - to będzie mega sensacja może pokażą ciebie w TVN jak dostajesz kopniaka na rozpęd od jakiegoś nienormalnego jak ja :)

Marsz równości? Przecież to oni chcą dla siebie większych praw niż przeciętni ludzie. Przeciętnego człowieka ta ideologia nie interesuje, są takimi samymi obywatelami jak my.

@Poldek - i co ci przeszkadza, jak kto się ubiera? Czy ktoś atakuje cię na ulicy, jak chodzisz w dresie i gumofilcach? Raczej nie.

@Krzysiek - a jakich to "większych" praw chcą mniejszości seksualne? Konkretnie podaj tak ze dwa (albo chociaż jedno). Poczekam.

Ilu już tych dyskryminowanych i mniejszości, jak się ich jeszcze więcej namnoży to za parę lat i "normalni" będą jakąś tam mniejszością.

@Barbara: a czy parada równości jest agresywnym marszem ? Z tego co widziałam, jedyna agresja płynęła od grup narodowców w stosunku do uczestników parady
@poldek: z tego co mi wiadomo, to czyjś ubiór nie robi nikomu krzywdy w porównaniu z nawoływaniem do agresji, nawet tak prostackiej jak "kopniak na rozpęd"

@dziad - osób LGBT nie robi się więcej. Po prostu przestają ukrywać się przez całe życie przed agresją. Kiedyś szli do seminarium albo wyjeżdżali z takich mieścin jak Grajewo. I przez to małe miejscowości traciły, ludzi, którzy - z braku dzieci - są zazwyczaj bardziej aktywne społecznie: organizują różne akcje obywatelskie, aktywizują emerytów itp. itd.

Poldek, a kim jesteś z zawodu. Lekarzem psychiatrą, seksuologiem, psychologiem. Jaką masz wiedzę na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej?
Nie pytam o Twoje opinie, bo mnie bie interesują. Pytam o wykształcenie.

Poldek, nie dość, że jesteś faszystą, to jeszcze tego nie rozumiesz. Doucz się chłopie. Możesz to zrobić w dwojaki sposób: 1) samodzielnie czytając definicje i opisy tego zjawiska w internecie lub literaturze, 2) zapisując się do gimnazjum - tam Tobie to wytłumaczą. Domyślam się, że podstawówkę skończyłeś.

Połowa waszych ulubionych gwiazd disco-polo jest co najmniej biseksualna. Oglądacie seriale pisane i produkowane przez osoby LGBT i nawet o tym nie wiecie.

Zwracam sie do wszystkich przejawiajacych homofobiczne poglady. Otoz najbardziej boimy sie tego, czego nie znamy i nie rozumiemy.
Ja natomiast nie rozmiem tego , ze np. bezkarna pedofilia w kosciele wam nie przeszkadza i z nia nie walczycie,a mniejszosci seksualne wam wadza- dlaczego? Przeciez ci ludzie nie stanowia dla was zadnego zagrozenia. Oni probuja walczyc o swoje prawa, takie jak np. mozliwosc zawarcia zwiazku partnerskiego. W wielu krajach Unii Europejskiej juz dawno zastaly takie zwiazki prawnie zalegalizowane i nikt z tzw. grupy "wiekszosci" z tego powodu nie ucierpial !

Olek, biedny Olku, twoja interpetacja jest bledna. Gdyby osoby wywodzace sie z LGBT, mialy sie u Nas dobrze i czuly sie bezpiecznie, wtedy nie byloby potrzeby chronic je przez policje.

Poldek zastanowiles sie nad strojem np. biskupa? To jest przeciez ewinentne , ze jego szaty sa feminstyczne, ale ty moze tego nie dostrzegasz, bo tobie to nie przeszkadza !

Poldek Nie chodzę w tęczowej odzieży bo to nie jest mój styl i nie moja orientacja. Jednak w przeciwieństwie do ciebie nie ocenia ludzi po ubiorze. Twoje poglądy natomiast wymagają leczenia. Nie krytukuje ciebie za ubieranie dresów i gumiaków i słuchanie disco polo lecz za poglądy i sugerowaną przemoc. Toleruje wszystkich idiotów dopóki nie narzucają mi swojego światopoglądu.

Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.

ziutek, kto ci broni "zaludniac" ?? Geje??

Phi " rzadna odwaga"- idz do szkoly anal-fabeto, a potem wypowiadaj sie na formum jak sie czegos w niej nauczysz !

Jula zamelduj te swoje madrosci waszemu guru bez rodziny i panom chodzacym w czarnych i pururowych sukienkach- oni rodzin nie maja !

Poldek, a Kaczynski, ktorego probujesz bronic "zdrowy" czlowieku,ktory nie ma rodziny jakiej jest orientacji ? - moze wypowiesz sie "znafco" od seksuologii !
Masz dowody na te swoje glupie wywody , ze orientacja homoseksualna jest choroba? Moze udowodnisz, kto i kiedy naukowo oficjalnie zatwierdzil i zdecydowal o tym , ze homoseksualizm jest choroba !
Poczytaj sobie przy okazji na temat homofobii !

Poldek- a czym jest dla ciebie kaziroctwo, ktore wystepuje dosc czesto w "normalnych rodzinach?
Czlowieku co ty bredzisz piszac; ze: "...i nie wyobrażam sobie aby ci chorzy mówili zdrowym jak mają żyć."- kto ci mowi jak masz zyc- ludzie innej o innej orientacji ? W jaki sposob sie ta ingerencja u ciebie objawia ?

ala za niski poziom intelektu reprezentujesz, aby mnie czy innych internautów obrażać. Całe szczęście jesteś mniejszością

Księża mają rodziny, nawet proboszcz Grajewa ma.

Jula, szanowna "wiekszosc" sie odzwala! Gzie jest ten twoj wysoki poziom intelektualny ?, bo nie zauwazylam go w zadnej z twoich niewydarzonych wypowiedzi. To ty raczej jestes mniejszoscia niewyedukowana, ktora dokonuje podzialow i selekcji ludzi .
Dla mnie wszyscy sa rowni, ja nikogo nie dziele , ani nie selekcjonuje i nie pytam sie z kim idzie do lozka, bo mi to nie przeszkadza, ani tez nie obcodzi w przeciwienstwie do ciebie i ludzi o zblizonych pogladach do twoich - na tym polega to- "Całe szczęście " !

Do Jula, przepraszam , zaypatam sie uprzejmie , ktorzy internauci z Twojego kolka wzajemnej adoracji reprezentuja wysoki poziom intelektualny ? Pochwal sie ! Czy masz na mysli to wiekszosc o homofobicznych pogladach ? Jesli tak to gratuluje wysokiego poziomu i nie pytam juz o nic wiecej !

Poldek twoja wypowiedz , to jedna wielka patologia- z reszta innych nie potrafiacych samodzielnie myslec tez !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.