środa, 19 czerwca 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 6065 wyświetleń

II sesja Rady Gminy Grajewo

II sesja Rady Gminy Grajewo IX kadencji odbyła się 20 maja 2024 r. i miała uroczysty charakter. Radni obradowali na sali Szkoły Podstawowej w Wierzbowie.


W sesji uczestniczyli również mieszkańcy, sołtysi wsi, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz zaproszeni goście. Na zaproszenie przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, duszpasterze, wójtowie i burmistrzowie z sąsiednich gmin, samorządowcy, przedsiębiorcy, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu, komendanci i kierownicy służb powiatowych.


W czasie sesji Wójt Gminy Grajewo Grzegorz Górski wygłosił exposé, w którym znalazło się wiele ważnych słów dotyczących pracy na rzecz dobra Gminy Grajewo i jej Mieszkańców.


- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas tej kampanii wyborczej. W szczególności dziękuję wyborcom, którzy zdecydowali się oddać swój cenny głos na moją skromną osobę.


Jestem tu dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców. Dlatego też sprawowanie funkcji Wójta będę prowadził w duchu poszanowania godności ludzkiej, poszanowania odmienność poglądów i uważnego wsłuchiwania się w to co inni mają mi do powiedzenia. Hasło, które towarzyszyło mi podczas kampanii wyborczej "Bliżej ludzi" będzie mottem przewodnim mojej pracy dla gminy.


Z tego miejsca chciałbym zapewnić państwa, że będę współpracował z Wojewodą Podlaskim, z Samorządem Województwa Podlaskiego, z Powiatem Grajewskim, sąsiednimi oraz lokalnymi samorządami.

Deklaruję Państwu chęć bardzo dobrej współpracy z Radą Gminy Grajewo, sołtysami, Radami Sołeckimi oraz wszystkimi Mieszkańcami gminy. Pełniąc funkcję Wójta będę pamiętał, że na szczególną uwagę zasługują Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Ludowe Kluby Sportowe, organizacje pozarządowe.


Nasza Gmina posiada ogromny potencjał, przede wszystkim w nas - ludziach, ale też w swojej przepięknej lokalizacji, która ogromnie sprzyja rozwojowi turystyki, infrastruktury drogowej a także przygotowaniu infrastruktury społecznej wokół Jednostki Wojskowej w Wojewodzinie - wspólnie będziemy stymulować ten rozwój.


Dużą uwagę poświęcę także rozwojowi szkolnictwa w naszej gminie oraz utrzymaniu wysokiego poziomu opieki zdrowotnej poprzez poprawę stanu technicznego oraz doposażenia w niezbędny sprzęt medyczny.


Szanowna Rado! Proszę Was o współpracę. Chcę dziś powiedzieć bardzo dobitnie - nie jesteśmy tu dla siebie. Jesteśmy tu dla Mieszkańców gminy Grajewo. Chcę, aby Mieszkańcy nie mieli cienia wątpliwości co do transparentności naszych działań. Dlatego
proszę Was już na dzisiejszej uroczystej sesji, abyśmy wszyscy zobowiązali się do tego - nie możemy mieć przed Mieszkańcami gminy Grajewo tajemnic, jeśli dla Nich sprawujemy powierzone nam funkcje. Dołożę wszelkich starań, aby pozycja Gminy Grajewo wzrosła, nie tylko w powiecie grajewskim, ale całym województwie podlaskim. Mieszkańcy naszej gminy po prostu na to zasługują! Jestem otwarty na wszelką współpracę.

Mam świadomość wielkości otrzymanego zaufania i zrobię wszystko, aby nie zawieść Państwa oczekiwań i nadziei

- Grzegorz Górski  Wójt Gminy Grajewo

 

 

 

 

Komentarze (13)

Bardzo dużo kleru jak na sesji ..

zuza bo Polacy są katolikami a nie lewakami tęczowymi!

Niedługo, żeby coś załatwić w urzędzie, najpierw trzeba będzie zaliczyć Kościół

czy duchowni innych wyznań też byli zaproszeni

A kto był z władz wojewódzkich? Bo jakoś nie widzę.

Nie tylko katolicy są w Polsce ojczeDziadku...a te lewaki to tez Polacy..czasem bardziej polscy

jestem katoliczką, co nie przeszkadza mi akceptować tęczową flagę;
a jak słucham takich wrogo nastawionych pseudokatolików, to mnie odrzuca, żeby między nimi przebywać w świątyni Pana - wstyd!

A gdzie mój komentarz?
Co to za usuwanie wpisów!

Była Pani Wice Wojewoda

Do OjciecDziadek. KLER to ma być w kosciele a nie w instucjach swieckich, bo tam jest ich miejsce. A może msze przed kazda komisja i sesją???

Dobre z tymi duchownymi innych wyznań jakich trzeba było zaprosić

Nowy wójt, nowe, katolickie porządki :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.