piątek, 21 czerwca 2024

Sport

  • 13 komentarzy
  • 21526 wyświetleń

II Konferencja -Wojewodzin

W dniach 2-3 marca już po raz drugi w Zespole Szkół w Wojewodzinie odbyła się konferencja metodyczna nauczycieli wychowania fizycznego pod hasłem "Sport przeciwko agresji".
 
W konferencji uczestniczyło 120 czynnych nauczycieli wychowania fizycznego z północno- wschodniej Polski. Zaprezentowano cztery lekcje otwarte, trzy wykłady, a także pokaz karate dzieci.

Nauczyciele w trakcie zajęć odpowiadali w formie warsztatowej na pytania: - dlaczego zostałem nauczycielem w-f ?,  - kiedy widzę przejaw agresji u uczniów to......., -  dlaczego uważasz, że twoje lekcje w-f są atrakcyjne ? Co robisz kiedy twój kolega nauczyciel nie reaguje na przejawy agresji u uczniów……… ?, - przyjechałem tu, bo..... .

Referat „Przeciwdziałanie przemocy i agresji w szkole” wykazał, że skuteczne eliminowanie tych zachowań nie może odbywać się bez pomocy nie tylko nauczycieli i uczniów, ale także rodziców oraz pracowników niepedagogicznych. Ważną kwestią jest również stworzenie odpowiedniego środowiska wychowawczego, dającego nauczycielom wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu sytuacji problemowych.  

Efektownie wypadła lekcja otwarta w wykonaniu zapasików z grajewskiego MOSiR-u. Zawodnicy pod okiem trenera Andrzeja Lutrzykowskiego zaprezentowali przykładowy trening. Popisywali się chwytami, saltami oraz rzutami rywala na matę. Na koniec zapaśnicy odbyli kilkuminutowe walki.

W konkursie wiedzy o historii sportu i ceremoniale olimpijskim bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Korytkowski. W nagrodę otrzymał odtwarzacz DVD.

 - W porównaniu z pierwszą konferencją zaskoczyła nas ilość chętnych nauczycieli. Jest to znak, że ta propozycja doskonalenia nauczycieli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno młodych jak i doświadczonych nauczycieli wf.
    W konferencji uczestniczyło 120 czynnych nauczycieli wychowania fizycznego z północno- wschodniej Polski. W tym 9 stażystów, 26 nauczycieli kontraktowych, 47 mianowanych i 38 nauczycieli dyplomowanych. Wzięli też udział studenci AWF w liczbie 3 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele wf oraz liczni goście. Obecne media (w tym TV) na konferencji relacjonowały przebieg warsztatów. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy odbył się bardzo ciekawy mecz siatkarski połączony z umiejętnością kibicowania.
    
Organizacja tego dwudniowego spotkania była dużym,  logistycznym wyzwaniem dla moich pracowników i nauczycieli. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie i profesjonalnie, a wyjeżdżający goście nie kryli zadowolenia. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom internatu, kolegom nauczycielom wf, nauczycielom i trenerom prowadzącym lekcje, wykładowcom oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach za owocną współpracę. - Karol Choynowski, dyrektor szkoły i organizator przedsięwzięcia.
 

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

I KONFERENCJA METODYCZNA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO POWIATU GRAJEWSKIEGO - 3 – 4 marca 2006 r.

Komentarze (13)

.;;co$ fajneg0,@le czemu dl@ n@uczycieli??..;;...
..;;;KiEdY bEdZiE cO$ dLa UcZnIoW;;...;/;/

a ty zmien czcionke kobitKo. bany za takie pisanie

Jadę tam drugi raz.

NAUCZYCIELE- brac sie za prace.

To bardzo fajna impreza, a kto wie czy nie jedyny taki zlot integracyjny w naszym terenie dla prawdziwych nauczycieli.
Pozdrowienia dla PRAWDZIWYCH Włefmenek i Włefmenów.

Krzysiu i Karol no i oczywiscie Piotr Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!

troche mało fotek :(

Pan Chojnowski udowodnił,że jest dobrym organizatorem .Wychodzi naprzeciw potrzebom -GRATULACJE!
a moze pózną wiosna konferencja polączona z ogniskiem integracyjnym?(OGNISKO, DYSKOTEKA-JAKO UROZMAICENIE?????????????)
byłam drugi raz i podoba mi się bardzo ten pomysł konferencji.
Szkoda tylko ,ze mało czasu na poznanie się z nauczycielami z innych szkół...czas zagospodarowany od deski do deski....ale sssuper naprawde sssuper!!!!!!!!!!!!
JESTEM POD WRAŻENIEM

Jeszcze fotki z pokazu karate dzieci proszę!

pozdrowienia dla pana Korytkowskiego, byłego trenera

Zdjęcia z 1 i 2 dnia konferencji na stronie szkoły
www.wojewodzin.win.pl zakładka KONFERENCJA - ZDJĘCIA (81 zdjęć)

Bardzo Fajny był pokaz zapaśników pozdrawiam !! i dziękuje za ten pokaz !!pozdrawiam wszystkich obecnych na tym pokazie i założyciela
pana Korytkowskiego!! :D

konferencja super-bardzo przydatna dla nauczycieli--dziękujemy panu CHOYNOWSKIEMU I INNYM ORGANIZATOROM

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.