Sport

Identyfikacja kibiców

Identyfikacja kibiców


Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych organizatorzy meczu piłki nożnej mają obowiązek prowadzić identyfikację kibiców.

Od 1 sierpnia br. według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r. organizatorzy piłki nożnej nawet poza ramami ligi zawodowej mają obowiązek zapewnić identyfikację kibiców. Zgodnie z przepisami organizatorzy meczów piłkarskich przy identyfikacji osób wchodzących na mecz muszą przetwarzać takie dane, jak imię i nazwisko oraz numer Pesel, a w razie gdy nie został on nadany – rodzaj, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość. Prowadzona identyfikacja kibiców ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na obiektach sportowych, gdyż nawet w najniższych klasach dochodzi do aktów wandalizmu. Nie przestrzeganie przepisów ustawy jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 


KlubWarmia Grajewo posiada zezwolenia na organizowanie meczów piłki nożnej w sezonie 2010/2011, jako imprez masowych, zatem organizatorzy mają obowiązek przestrzegania  ustawy o Bezpieczeństwie imprez masowych w tym zakresie. Identyfikacja osób powoduje wydłużenie czasu sprzedaży biletów, dlatego też organizatorzy apelują do kibiców o wyrozumiałość i nie stwarzania utrudnień przy ich zakupie. Aby uniknąć tłoku przed bramą i długiego wyczekiwania w kolejce zachęcamy kibiców do wcześniejszego zgłaszania się do kas. - KPP w Grajewie

sobota, 16 października 2021

Prostki. To miał być mecz jak każdy

sobota, 16 października 2021

Spinningowe zawody wędkarskie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.