piątek, 17 września 2021

Warto przeczytać

Idealna przestrzeń codziennej aktywności ? ciekawy drapak dla kota to podstawa

Idealna przestrzeń codziennej aktywności ? ciekawy drapak dla kota to podstawa

To, w jakich warunkach żyje kot w domowym zaciszu na olbrzymie znaczenie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Otoczenie, jego układ, ilość bodźców wzbogacających, zarówno przestrzennych, jak i typowo sensorycznych, pobudzających zwierzę węchowo – to wszystko stanowi ważny element dbałości o dobrostan naszego dzikiego przyjaciela, o szczególnie silnym instynkcie łowieckim. Optymalna organizacja przestrzeni w domu lub mieszkaniu pozwoli zapewnić kotu dobre samopoczucie, większą pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa, ale również pole do niezbędnej mu aktywności. Jak wybrać odpowiedni drapak dla kota doradził nam specjalista ze sklepu keko.pl.

To, w jakich warunkach żyje kot w domowym zaciszu na olbrzymie znaczenie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Otoczenie, jego układ, ilość bodźców wzbogacających, zarówno przestrzennych, jak i typowo sensorycznych, pobudzających zwierzę węchowo – to wszystko stanowi ważny element dbałości o dobrostan naszego dzikiego przyjaciela, o szczególnie silnym instynkcie łowieckim. Optymalna organizacja przestrzeni w domu lub mieszkaniu pozwoli zapewnić kotu dobre samopoczucie, większą pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa, ale również pole do niezbędnej mu aktywności. Jak wybrać odpowiedni drapak dla kota doradził nam specjalista ze sklepu www.keko.pl.

Przemykanie po rozmieszczonych na różnych poziomach podestach, przeskakiwanie i chowanie w zakamarkach, domkach i kołyskach zapewni mu nie tylko wiele radości, ale również pozwoli na realizację najważniejszych wolności. Dlatego też dobrze wybrany, wielopiętrowy, atrakcyjny drapak dla kota to podstawa, by niewychodzący lub rzadko wychodzący zwierzak czuł się w domu naprawdę dobrze.

Dobry drapak dla kota to wzbogacenie przestrzeni, którego mu trzeba

Przyjrzyj się, jak wygląda przestrzeń w Twoim domu – czy jest pełna miejsc, w których można ukryć się dla zabawy, zakamarków, które ciekawski kot będzie mógł swobodnie eksplorować, przeskakując z miejsca na miejsce? Jeśli nie – czas na wybór odpowiedniego drapaka dla aktywnego kociaka. Wzbogacenie domowej przestrzeni ma wiele uzasadnień, przede wszystkim jednak służy zapewnieniu kotu odpowiedniej drogi realizacji potrzeb i zaspokajania instynktów łowieckich, w ukierunkowany, nieszkodliwy dla nikogo sposób. 

Szeroki wybór drapaków dla kota na rynku pozwala na wybór odpowiedniego akcesorium, dostosowanego do wymagań przestrzennych oraz upodobań pupila, ważne by jednak spojrzeć z oby perspektyw. Nie zawsze bowiem to, co spełnia nasze wymagania estetyczne spodoba się kotu i odwrotnie. Interesują Cię drapaki dla kota z wygodnymi domkami i kryjówkami? Sprawdź oferty dobrych sklepów zoologicznych online, w którym bogaty asortyment pozwoli Ci na wybór najlepszego rozwiązania na miarę Waszych wspólnych potrzeb.

Miejsce zabawy i odpoczynku – drapak dla kota pełen kryjówek i zakamarków

Dostępne w sklepach online drapaki dla kota to propozycje tak różne od siebie, że z łatwością dostosujemy wygląd miejsca zabawy i odpoczynku czworonoga do jego wymagań. Niskie drapaki, średnie lub wysokie, mocowane do sufitu czy prowadzone po ścianie, z domkami i kołyskami, modułowe lub o określonym kształcie – wszystkie mają jeden cel. Zadowolić kota i sprawić, że będzie mu się żyło jeszcze lepiej. 

Urozmaicenie diety i sposobu karmienia, nawet to szczególnie angażujące zwierzę w zabawy interaktywne to wciąż za mało. Stworzenie kotu trasy do zabawy i ukrytych w niej miejsc odpoczynku pozwoli zaspokoić najważniejsze kocie potrzeby – tak inne od tych, które mają psy. Aby jednak nie przesadzić i nie zniechęcić kota nadmiernym wzbogaceniem przestrzeni, warto uważnie obserwować zachowania czworonoga, poznać jego osobowość i codzienne rytuały, a dopiero na podstawie ich wspólnej oceny wybrać najlepszy drapak dla kota.

Wielopoziomowy drapak dla kota, aby zwierzak czuł się naprawdę dobrze

Jak wybrać najlepszy drapak dla kota, szanując jego potrzeby? Poznając oferty sklepów zoologicznych online, znajdziesz wiele atrakcyjnych propozycji wartych rozważenia, jednak za najbardziej optymalne i dostosowane do instynktownych potrzeb uważa się te wielopoziomowe, posiadające wysoko położone nad podłogą miejsca odpoczynku. Kot, który potrzebuje spokoju i wyciszenia, szuka większej swobody lub chroni się przed bodźcami stresowymi, odbierającymi mu cenne poczucie bezpieczeństwa, instynktownie wspina się na meble lub inne akcesoria domowe. 

Stabilne konstrukcje dla kota, wzbogacone bezpiecznymi platformami, hamakami, budkami i tubami, w których można schować się, a jednocześnie wyciągnąć skutecznie zastąpią meble – należąc bowiem tylko i wyłącznie do niego, staną się przestrzenią wybieraną chętnie i świadomie w sytuacji zagrożenia oraz zawsze wtedy, gdy kot szukał będzie chwili tylko dla siebie. Wybierając wielopoziomowy drapak, nastawny, zamocowany na ścianie lub pod sufitem zapewniasz kotu przyjazną mu przestrzeń wolności i swobody, za którą z pewnością będzie Ci wdzięczny. 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.