Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 3392 wyświetleń

Husaria na ulicach Białegostoku (24.09)

Uroczysty przejazd husarii przez Białystok, inscenizacja pod ratuszem, spotkanie z rekonstruktorami, pokazy łuczników konnych, prezentacja szermierzy i inne atrakcje dla całych rodzin. 

W centrum Białegostoku odbyła się w niedzilę III Parada Branickich „Polska Zwycięska – Wiktoria Wiedeńska”.  

Komentarze (14)

I takie parady to ja rozumiem.

Olek, co one wnosza - takie parady ? Moze jeszcze parady mlodziezy wszechpolskiej, koscielne parady i rycerzy maryjnych - tzw. obroncow kosciola ?

Przepraszam Age. Faktycznie LGBT to tylko jedna słuszna parada. Jeszcze raz przepraszam.

Parady księży z Dąbrowy Górniczej. ?

Age masz rację, lepsze są tęczowe parady, tyle dobrego wnoszą do naszego życia.

Ta parada przypomina o bogatej historii Polski i jest na duży plus

Ja prdl... A i owszem, jeśli są chętni- to i parady obrońców kościoła. Ktoś tu ma problem z tolerancją.

Do age . A co do społeczeństwa wnoszą marsze równości ?

Skoro mamy parady szlachty i innych środowisk to kiedy parada chłopów pańszczyźnianych, dziadów podkościelnych, biczowników, czarownic i innych nie szlachetnych. Niech już wszystkie środowiska sobie pochodzą i poparadują.

Obroniliśmy Europę i Wiedeń przed Turkami w 1683 r. W ramach wdzięczności, osiemdziesiąt dziewięć lat później, Wiedeń rozebrał Polskę.
Pokonani Turcy nie zaakceptowali rozbiorów Polski.

Dziadu, a kto ci broni? Zakładaj gumaki i Idź.

age, nie odpowiedziales mi na b. proste pytanie. Czy parady LGBT sa sluzne, chyba tak, bo gdby ci ludzie mogli w naszym kraju normalnie zyc- wtedy nie nie koniecznie musialby one miec sens.
W krajach cywilizowanych tradycyjnie od wielu lat odbywaja sie bardzo rozne imprezy i parady LGBT, w ktorych biora udzial nawet rodziny z dziecmi, czy jestes w stanie sobie co takiego wyobrazic. Przebieg ich zawsze odbywal sie a atmosferze pokojowej i do ochrony tych imprez nie angazowano policji ! Czy jestes w stanie sobie wyobrazic u nas w Polsce tak wielka impreze zorganizowana przez LGBT, gdzie bierze udzial ok. 100 tys. osob i nie ma na niej praktycznie zadnych incydentow i zaklocen. Zasady sa proste, kto to chce bierze w niej udzial, a kto nie chce- ten omija i idzie na taka , ktora jemu odpowiada.
Takie imprezy na Christopher Street Day odbywaja sie corocznie latem w wielkich metropoliach europejskich i bez wzgledu na to jakiej jestes orientacji, jezeli znajdziesz sie w danym miescie w tym momencie, nie jest sie w stanie jej ominac. Nigdy wczesniej nie widzialem takiej Open-air imprezy, gdzie tlumy ludzi potrafia sie bawic , tanczyc, spiewac razem w tak pokojowej atmosferze !

Stanisław, tak to prawda, ze Turcy(i Szwajcaria) nie uznali nigdy rozbiorow Polski, ale nie dlatego , ze Nas kochali, lecz z powodow osobistych... w tamtych czasach (podobnie jak teraz) bylismy tak skoceni, ze odcieli sie od Nas Kozacy, Tatarzy i Litwni (wowczas Nasi barcia) odwrocili sie od nas- taki byl efekt panowania magnatow i kosciola-ktorzy b. szybko i skutecznie doprowadzili kraj do kompletnej ruiny !

Olo, marsze rownosci nie maja na celu wnoszenia czegokolwiek dla spoleczenstwa. Parady rownosci , jak sama nazwa wskazuje, maja na celu , osiagniecie- akceptacji, tolerancji i rownouprawnienia- przez mniejszosci (seksualne) spoleczne, ktore sa u Nas gnebione, szykanowane i nadal zwalcza sie je twierdzac, ze to sa "nie ludzie" i "teczowa zaraza " !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.