sobota, 4 grudnia 2021

Kultura i rozrywka

  • 12 komentarzy
  • 9773 wyświetleń

Harcerski biwak letni


W dniach 7-12 sierpnia br. w stanicy harcerskiej „Orle Gniazdo” w Opartowie odbył się harcerski biwak letni. Biwak został zorganizowany wspólnie przez 1 Gromadę Zuchową „Wilcza Gromada” z Rudy, 1 Środowiskową DH „Biebrzanie” z Grajewa, 6 Rajgrodzką DH „Per Aspera ad Astra” z Rajgrodu i DH z Rudy. Wzięło w nim udział 41 uczestników i 3 instruktorów.

Głównym celem programowym poza miłym spędzeniem czasu i wypoczynkiem była wzajemną integracja harcerzy i zuchów z różnych środowisk oraz podsumowanie posiadanej wiedzy harcerskiej. Wszyscy uczestnicy brali udział w zajęciach programowych, samodzielnie przygotowywali śniadania i kolacje i dobrze się bawili. W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi dużą część swojego czasu uczestnicy biwaku poświęcali na zabezpieczenie namiotów i wyposażenia bazy. Jednak mimo tego zachowali pogodę ducha i pokazali, że są lub będą dobrymi zuchami i harcerzami. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę.

O sukcesie organizacyjnym i programowym biwaku może świadczyć chociażby fakt, że w jego trakcie 2 zuchów złożyło obietnicę zuchową, a aż 12 harcerzy przyrzeczenie harcerskie.


dh. Agnieszka Chylińska, dh. Kinga Madejek, dh. Tomasz Dudziński

piątek, 3 grudnia 2021

Koncert ZPiT "Grajewianie" (3.12)

Komentarze (12)

nie cierpię harcerzy.

Arni odezwij się

A ja ich za to uwielbiam. W końcu zaczyna się coś dziać.

eeeeee - bardzo inteligentna odpowiedź, na poziomie wody w muszli klozetowej.

lubię harcerzy, kiedyś byłam w drużynie -to był klimat, nie wie ten kto tego nie przeżył; lepiej być harcerzem niż blokersem :)

PEWNIE BYLO SUPER ZAPEWNE TAM BYLA MOJA PSIAPSOILA KASIA DZ. JEST HARCERKA

to nie fer my terz chcemy mieć biwaki jestem harcerką z sp nr 4 od pani ratomskiej

Wszystko zależy od chęci drużynowej, no i samych harcerzy

mam 14 lat i chcialabym byc harcerką gdzie sie zglosic??

Najlepiej we wrześniu wypatrywać ogłoszenia w swojej szkole.

Czy ten dh. Tomasz dał rade tylu druhnom?

No dh tomasz zapewne dał sobie świetnie radę dlatego biwak był taki udany.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.