środa, 17 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 12 komentarzy
  • 12241 wyświetleń

Harcerski biwak letni


W dniach 7-12 sierpnia br. w stanicy harcerskiej „Orle Gniazdo” w Opartowie odbył się harcerski biwak letni. Biwak został zorganizowany wspólnie przez 1 Gromadę Zuchową „Wilcza Gromada” z Rudy, 1 Środowiskową DH „Biebrzanie” z Grajewa, 6 Rajgrodzką DH „Per Aspera ad Astra” z Rajgrodu i DH z Rudy. Wzięło w nim udział 41 uczestników i 3 instruktorów.

Głównym celem programowym poza miłym spędzeniem czasu i wypoczynkiem była wzajemną integracja harcerzy i zuchów z różnych środowisk oraz podsumowanie posiadanej wiedzy harcerskiej. Wszyscy uczestnicy brali udział w zajęciach programowych, samodzielnie przygotowywali śniadania i kolacje i dobrze się bawili. W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi dużą część swojego czasu uczestnicy biwaku poświęcali na zabezpieczenie namiotów i wyposażenia bazy. Jednak mimo tego zachowali pogodę ducha i pokazali, że są lub będą dobrymi zuchami i harcerzami. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę.

O sukcesie organizacyjnym i programowym biwaku może świadczyć chociażby fakt, że w jego trakcie 2 zuchów złożyło obietnicę zuchową, a aż 12 harcerzy przyrzeczenie harcerskie.


dh. Agnieszka Chylińska, dh. Kinga Madejek, dh. Tomasz Dudziński

Komentarze (12)

nie cierpię harcerzy.

Arni odezwij się

A ja ich za to uwielbiam. W końcu zaczyna się coś dziać.

eeeeee - bardzo inteligentna odpowiedź, na poziomie wody w muszli klozetowej.

lubię harcerzy, kiedyś byłam w drużynie -to był klimat, nie wie ten kto tego nie przeżył; lepiej być harcerzem niż blokersem :)

PEWNIE BYLO SUPER ZAPEWNE TAM BYLA MOJA PSIAPSOILA KASIA DZ. JEST HARCERKA

to nie fer my terz chcemy mieć biwaki jestem harcerką z sp nr 4 od pani ratomskiej

Wszystko zależy od chęci drużynowej, no i samych harcerzy

mam 14 lat i chcialabym byc harcerką gdzie sie zglosic??

Najlepiej we wrześniu wypatrywać ogłoszenia w swojej szkole.

Czy ten dh. Tomasz dał rade tylu druhnom?

No dh tomasz zapewne dał sobie świetnie radę dlatego biwak był taki udany.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.