sobota, 4 grudnia 2021

Kraj

  • 6 komentarzy
  • 1394 wyświetleń

Hanka Bielicka nie żyje!

Hanka Bielicka - aktorka teatralna i filmowa, mistrzyni monologu, zmarła w Warszawie. W listopadzie ubiegłego roku skończyła 90 lat.
Anna Weronika Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 roku w Konowce pod Łomżą. Przed II wojną światową ukończyła Wydział Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała na scenie Teatru Na Pohulance w Wilnie w 1939 roku.


Po wojnie występowała w Łodzi u Erwina Axera, potem w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Od 1954 roku związana była ze stołecznym Teatrem Syrena – na tej scenie występowała 43 lata. Hanka Bielicka jest przede wszystkim aktorką teatralną, jednak w pamięci Polaków zapisała się jako aktorka kabaretowa i radiowa (monologi Dziuni w „Podwieczorku przy mikrofonie”).


Wystąpiła w kilkunastu filmach, m.in. „Zakazane piosenki”, serial komediowy „Wojna domowa”, "Palce lizać", "Badziewiakowie", "Cafe pod Minogą", "Małżeństwo z rozsądku", „Pan Wołodyjowski”.


W 1977 roku Hanka Bielicka przeszła na emeryturę, nie zaprzestała jednak działalności artystycznej – występuje nadal w telewizji, na estradzie, ze swoimi komediowymi monologami jeździ również do dużych ośrodków polonijnych w USA (Chicago, Nowy Jork).

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (6)

piersze slysze ze nie zyje

Bardzo lubiłam słuchać Hanki

Bez sita szkoda bylą spoko

No szkoda babka była pierwsza klasa

BYLJEJ JEJ A KOBIETA Z KLASA UWIELBIANA PRZEZ TYCH KTORZY LUBILI SLUCHAC I OGLADAC NA ZAWSZE ZOSTANIE W NASZEJ PAMIMONECI TAKA JAKA ZAPAMIETAMI CZESC JEJ PAMIECI

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.