środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 29678 wyświetleń

Groby Pańskie 2009

 

Dekoracje Grobu Pańskiego.


Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Trójcy Przenajświętszej
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Stanisława B.M. w Niedźwiadnej
Parafia Rzymskokatolicka p.w. sw. Ojca Pio
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP w Szczuczynie

Groby Pańskie 2006


Komentarze (7)

Bardzo wymowny jest grób z Koscioła trojcy Przenajswietszej. Tam nigdy nie braknie pomysłow.

grób zrobiomy w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego jest o wiele ciekawszy.

Grób w Wąsoszu jest bardzo pomysłowo i oryginalnie zrobione, gratuluje pomysłu.

Grób ja grób wszystkie są wymowne i nie ma co targować się który jest ciekawszy bo to zawsze będzie grób!

Analizując wystrój Grobu Pańskiego na fotkach z różnych parafii, dochodzi się do wniosku, że tzw. pojmowanie świata niepozytywną myślą współczesną, niszczy się samą ideę. Ma to związek z akcentowanym browarem, chociaż pośrednio wiadomo, co twórca usiłował zasygnalizować wiernym. (…) bo cierpienie, rany dla Chrystusa można zadawać wszystkimi środkami. Tyle tylko, że wykonawca nie w tym miejscu je zastosował! Ta scena jest adekwatna do sztuki krytycznej po przykryciu Papieża głazem. Szukanie w sobie nowych interpretacji sztuki wizualnej, w gatunku powagi wiary, można łatwo zaprzepaścić cel. Natomiast Grób Chrystusa w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej przemawia oryginalnością, wprowadza nastrój powagi odpowiedni dla kontemplacji. Osobiście wolę poprzez sztukę przekazywać oryginalność, niż sztuką kreować samą sztukę, jako wynalazek. Przepiękne dekoracje kościelne, szkolne i miejskie tworzył w Szczuczynie w latach 50-70-tych pan Bolesław Walter, człowiek z talentem, pokorą, patriotyzmem i miłością. Do dziś w kościele szczuczyńskim, choć nie tylko, znajdują się Jego prace. Alleluja!

do parafianki: grób może i oryginalny, a te grzechy to pomysłodawcy tego grobu? Ja doliczyłem się tylko trzech- dobrze. Doszedłem do wniosku, że ksiądz w Wąsoszu reklamuje nowy monopolowy (szkoda że te butle już puste, przy czuwaniu by się przydały), a po ile te Viceroye bo akurat takie palę.


Amnie się najbardziej podobał Grób w Rajgrodzie... Może ktoś by dodał zdjęcie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.