środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 7917 wyświetleń

Grajewo - śmierć mężczyzny. Prokurator zaskarżył wyrok

W sprawie oskarżonych jest 3 mężczyzn, którzy według ustaleń Sądu Okręgowego w Łomży mieli w dniu 21 czerwca 2020 r. wspólnie i w porozumieniu wedrzeć się na teren ogrodzonej, zamkniętej posesji, a następnie do domu pokrzywdzonego, którego zaatakowali doprowadzając do jego śmierci. Jeden z oskarżonych miał działać z zamiarem bezpośrednim zabójstwa zadając ciosy kijem bejsbolowym w głowę, okolice prawej łopatki, tylną prawego ramienia oraz klatkę piersiową. Spowodowało to m.in. obrażenia, w postaci złamania kości pokrywy czaszki, masywnego krwotoku podtwardówkowego oraz złamań żeber po obu stronach, w wyniku czego, na skutek obrażeń czaszkowo-mózgowych, pokrzywdzony zmarł. Sąd I instancji wymierzył przestępcy za to karę 12 lat pozbawienia wolności.


Drugi z napastników uznany został winnym udziału w pobiciu pokrzywdzonego ze skutkiem śmiertelnym, tj. czynu z art. 158 § 3 k.k. i skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności. Jego zachowanie miało polegać na tym, że stwarzając swoją obecnością przewagę fizyczną i psychiczną nad pokrzywdzonym, uniemożliwił mu ucieczkę oraz asystował przy zadawaniu ciosów przez pierwszego z oskarżonych.

Trzeciego z mężczyzn uznano za winnego zakłócenia miru domowego pokrzywdzonego i nieudzielenia mu pomocy w sytuacji, gdy znajdował się on w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, na co wskazywało obfite krwawienie z okolic ważnych dla życia narządów, tj. głowy pokrzywdzonego, spowodowane zadawaniem silnych uderzeń kijem bejsbolowym w okolice głowy i korpus, pomimo iż mógł udzielić mu pomocy poprzez zawiadomienie służb medycznych bez narażania siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. czynu z art. 193 k.k. w zb. z art. 162 § 1 k.k. Temu oskarżonemu Sąd Okręgowy wymierzył karę 7 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 3-letni okres próby.

 Wyrok w zakresie kar wymierzonych oskarżonym zaskarżył prokurator (za: Komunikatem rzecznika prasowego Sądu Apelacyjnego w Białymstoku).

 

zobacz:
- Pobili na śmierć

 

Komentarze (21)

Brawo dla PROKURATORA. Przeciez te wyroki to jakas kpina

To wyrok czy zart??? Jezeli wejda do sedziego kogos z rodziny I zamorduja. To niech sedzia wybacza przestepcom I daje taki wyrok jak wyzej.tu bym prosil o surowy wyrok I taki ku przestrodze dla innych bandytow zwyrodnialcow zeby Im nawet Przez mysl nie przeszlo takie rzeczy robic.

To jest jakiś śmiech na sali za takie okrucieństwo z zabiciem człowieka 12 lat ?! drugi wspólnik 2 lata?! czy ja dobrze czytam nie wierze chłop jedzie po 3 piwach rowerem i siedzi 2 lat nie wierze ja chyba zle rozumiem artykuł .

Pierwszy 25 lat, drugi i trzeci po 15 lat byłoby nie za dużo. Niski wyrok, bo znajomy, lub rodzina, czy, że byli pijani?

Te wyroki , to są jakieś żarty

Jak takie wyroki to nie dziwo że w Polsce co raz gorzej po 12 lat to powinni dostać ci dwaj a ten pierwszy minimum 25. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. A największy wyrok 12lat dostanie jeden a drugi zawiasy śmiech na sali jak by to ktoś z rodziny sędziego zginął by było każdemu po 25 lat za zabicie psa 3 lata a tu człowieka zabili i zawiasy i 2 lata Witamy w Polsce

Rozwalić komuś głowę kijem beysbolowym to nie zabójstwo tylko pobicie? To przebicie bagnetem to okaleczenie że skutkiem śmiertelnym a nie zabójstwo.

A za naklejki z supermarketu 5 lat hahaha

moim zdaniem przepisy znęcanie się nad zwierzętami są bardziej karalne jak nad człowiekiem , byście nie robili z nas jaj i nie podawali tego wyroku dla publicznej wiadomości ,,

25, 12. ? Dożywocie i kropka.

Anastazjolodzy mogą wyjechać z Polski w piz... U.Poziom znieczulenia jest tak duży że są niepotrzebni.

Czyli polska realność do sądu idziesz po wyrok, a nie po sprawiedliwość. Patrząc na taki wyrok to w Polsce powinien być powszechny dostęp do broni i prawo jak w stanach jeżeli ktoś bez mojego zezwolenia nachodzi mnie brutalnie na mojej posesji to kula w łeb i jestem niewinny bo bronię dobytku i rodziny.

Smiech na sali 1 i 2 typ przeciez to recydywisci dokladnie znani za swoje wybryki na miescie no wyroki zalosne.

Bananowa republika.

Oko za oko.....

Weszli na teren prywatny z kijem baseballowym W Chicago już by nie żyli

dwanaście lat ale może wyjść po sześciu latach za dobre sprawowanie.

A potem plują na Ziobrę, że dobiera się do dupy takim sędziom.

To nie byli uchodzcy- nieprawdaz ? Tylko nasza rodzima patologia !

tego co tłukł kijem po głowie utopić, 2gi 15 lat, 3ciemu 10 lat tylko za to że tam był - to jest sprawiedliwa kara

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.