Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 8687 wyświetleń

Gorące rady dla gimnazjalistów

   Uczniowie ostatniej klasy gimnazjum przeżywają gorące chwile przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, w której będą kontynuować edukację. Każdy akt wyboru zawsze jest trudny, a cóż dopiero taki, od którego w bardzo dużym stopniu zależy dalsze życie młodego człowiek, a przynajmniej zawodowe.

   Przecież ten etap uczenia się, ostatni przed najważniejszym w całym procesie edukacji egzaminem, bo egzaminem dojrzałości, maturą, decyduje przede wszystkim o tym, czy dostaniesz się na studia. Następnie ma wpływ na to, na jaką uczelnię możesz się dostać: państwową czy prywatną? Wprawdzie już bardzo wiele wyższych szkół prywatnych osiąga wysoki poziom dydaktyczny, ale zdobycie indeksu na uczelnię państwową wciąż jest równe losowi, wygranemu na loterii, ponieważ studiowanie na jednym kierunku studiów jest ciągle bezpłatne. Czyli i wysoki poziom nauczania i bezpłatne studiowanie leży w zakresie Twoich możliwości! Inaczej niż na loterii. Jednak pod warunkiem, że teraz wybierzesz właściwą szkołę.

   Pamiętaj, że o rekrutacji na studia decyduje egzamin maturalny. Jest on jednakowy dla wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych - i dla liceów, i dla techników. Dlatego też jeśli poważnie myślisz o studiowaniu na dobrej uczelni państwowej, powinieneś wybrać raczej liceum niż technikum. Skoncentrujesz się głównie na przedmiotach ogólnokształcących, czyli takich, które zdaje się na maturze. W cyklu nauczania jest ich 14, a nie 20, jak w technikum.

   Wybierzesz rozszerzony zakres tych, które skorelujesz z kierunkiem wybranej uczelni. Na przykład w Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie wybór fakultetu następuje dopiero po pierwszej klasie, a więc masz czas, by się zorientować, co Cię naprawdę interesuje i z jakim przedmiotem zwiążesz swoją edukację na studiach. Masz czas dojrzeć do optymalnego wyboru kierunku studiowania. A wiesz, że jest to szalenie ważne, gdyż z gotowością do dokonywania wyborów w młodości jest bardzo trudno.

   A jeśli o Zespole Szkół Nr 1 mowa, to warto pamiętać, że jest to szkoła średnia z ogromnymi, tradycjami. Najstarsza w Grajewie, gdyż istniej ponad 90 lat. Zarówno jej dawni absolwenci jak i roczniki ostatnie znakomicie zdawały maturę, dostawały się na renomowane kierunki studiów i z powodzeniem je kończyły. W minionym roku szkolnym 100% absolwentów zdało maturę.

Weź to pod uwagę! Powodzenia!

 

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (8)

nie zgadzam się z "radzącym"...

100 % zdało ... a ile nie "dopuszczono" do matury żeby nie zaniżyć szkole wskaźników

Zgadzam się z radzącym

To szkoła,gdzie każdy uczeń jest anonimowy,a większość z nich dokształca się na korepetycjach i to jest rzeczywiście tradycja w tej szkole.

Wyniki nie mogą być porównywalne z innymi szkołami,a zwłaszcza jak pracuje się z uczniem dobrym.To nie zasługa kadry,ale głównie samych uczniów,którym zależy na maturze.Wiadomo,czym jest ogólniak bez matury,bez zawodu,więc korepetycje mają "wzięcie",a szkoła swoje "chlubne "wyniki

oj radząca szkoło - uprawiacie tam "wskaźnikową" kreatywną księgowość.

Co to znaczy nie dopuszczono do matury? Ci, którzy nie skończyli III klasy? Przeciętnie było co roku około 6 takich.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.