poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 15926 wyświetleń

GOK w Wąsoszu zaprasza

Otwarcie Wystawy twórczości bożonarodzeniowej  w Wąsoszu.

    W dniu  20 grudnia 2009 r. o godz. 16.00  w Gminnym Ośrodku Kultury w Wąsoszu  odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac bożonarodzeniowych.

Swoje prace zaprezentowali twórcy nieprofesjonalni :
- Pani Jadwiga Solińska - wystawiła choinkę  z własnoręcznie wykonanymi ozdobami; aniołami, baletnicami, śnieżynkami, gwiazdami, szopką . Na choince zawisły też: ciastka, lizaki, jabłka, cukierki. Choinka została nazwana „Jadwiga Solińska „ - piękna, kolorowa i wierna tradycji.
- Pani Małgorzta Pukilowska – choinki wykonane z różnych materiałów i karty świąteczne wykonane metodą haftu krzyżykowego.
- Pani Ewa Nowak – ozdoby choinkowe wykonane z nici  szydełkiem: anioły, dzwoneczki, gwiazdki,
- Pani Alicja Mierzejewska – bombki, dzwonki ozdobione  metodą decoupage,
- Pan Mieczysław Szmyglewski – wystawił tradycyjną szopkę, gwiazdę kolędników oraz miniatury przydrożnych kapliczek.
    
W otwarciu wystawy uczestniczyli miłośnicy sztuki, twórcy nieprofesjonalni i władze samorządowe na czele z panem Czesławem Ołdakowskim – Wójtem Gminy Wąsosz.  Wernisaż był okazją  do  spotkania i podzielenia się tradycyjnym opłatkiem, śpiewania kolęd. Swoją twórczość wokalną i instrumentalną zaprezentowali młodzi artyści, dziecięcy zespół folklorystyczny „KALINKI”  oraz solistka Karolina Jaworowska.

    W Wąsoszu mamy wielu znanych  twórców z różnych dziedzin sztuki, ale ciągle odkrywamy nowych. Choć niechętnie  nazywają siebie twórcami, lecz ich prace można bez wątpienia nazwać  dziełami sztuki.    Wystawę  można oglądać w GOK w Wąsoszu   w godzinach  pracy placówki  do  16 stycznia 2010 r.                                 Zapraszam do zwiedzania wystawy
                                                Zdzisław Chorosz 

Komentarze (2)

ozdoby to ładne , ale reszta

Super ;) To wspaniale,że mamy takie osoby w Wąsoszu ;)) Pozdrawiam ;D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.