środa, 21 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8242 wyświetleń

Gody 2004 - Szczuczyn

Miejski Dom Kultury w Szczuczynie organizuje już po raz drugi MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD WIDOWISK KOLĘDNICZYCH "Gody 2004".

Celem przegladu jest kultywowanie tradycji zwiazanych z okresem Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Trzech Króli i Zapustów. Konkurs bedzie rozpatrywany w dwóch kategoriach: zespołów wiernych tradycji (herody, szopka, z gwiazdą itp.) oraz w kategorii zespołów czerpiących z tradycji ludowej (jasełka, widowiska, montaże).

Czas każdego spektaklu nie może przekroczyć 20 minut. Komisja będzie zwracać uwagę na powiązania widowiska z tradycją terenu który dany zespół reprezentuje, na stroje, rekwizyty kolędnicze, dekoracje, dobór tekstów oraz ogólne wrażenie.

Najciekawsze zespoły zostaną uhonorowane pucharami. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Zgłoszenia zespołów wraz z 1 egzemplarzem scenariusza przyjmuje Miejski Dom Kultury, 19-230 Szczuczyn, ul. Grunwaldzka 2 tel.(0-86) 272-52-83.

Barbara Paszkowska dla e-Grajewo.pl

Konkurs - wygraj nagrodę...

Komentarze (2)

podoba mi się Wasza praca . Gratuluję
Osoba przyjazna

najlepszy będzie szczuczyn

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.