środa, 17 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 12581 wyświetleń

Goście z Indii w ZSM nr 1

Wizyta gości z Indii w Zespole Szkol miejskich Nr 1 w Grajewie - piątek 18.06.2010 roku.

Wizyta była kontynuacją projektu Hobby - Project, który miął miejsce w zeszłym roku szkolnym i dotyczył poznawania kultury indyjskiej i polskiej. Grupa młodzieży ZSM nr 1 w Grajewie nawiązała kontakt e-mailowy z grupą obywateli Indii studiujących w Bialymstoku. Następnie, pod koniec trwania projektu, odbyły sie obchody dnia kultury polsko - indyjskiej, których gośćmi byli studenci z Indii.

W związku z ogromnym zainteresowaniem jakie wzbudził projekt zdecydowaliśmy się na jego kontynuację. W dniu 18.06.2010 dwóch obywateli Indii (Mahesh i Jay) przyjechali do Zespołu Szkoł Miejskich nr 1 w Grajewie, by ponownie opowiedzieć nam o kulturze Indii. Odwiedzili oni 3 lekcje języka angielskiego, na które oprócz uczniów klas 1a, 1b i 1c przybyli także inni uczniowie zaangażowani w projekt. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości. Opowiedzieli nam oni o obyczajach i kulturze Indii oraz nauczyli nas grać w młodzieżowa grę ko-ko. Uczniowie pytali gości o powody pobytu w Polsce oraz opowiadali im o swoich zainteresowaniach. Następnie nauczyliśmy naszych gości grac w siatkówkę i głuchy telefon, co przysporzyło wszystkim wiele radości. Spotkanie zakończyło się w miejscowej pizzeri, gdzie wspólnie z gośćmi rozkoszowaliśmy się pyszna pizzą i planowaliśmy kolejne spotkania.

Katarzyna Kondratowicz
(szkolny koordynator projektu)

wtorek, 16 kwietnia 2024

Kolejny sukces "Jedynki"

Komentarze (4)

a po jakiemu się dogadywali, naszemu, czy ichniemu ?:D

Czy te dzieciaki też przyjechały z Indii bo bardzo ''polsko'' wyglądają ??

po angielsku się zapewne dogadywali ;P

Nie dzieciaki są z polski :D tylko tych 2 jest z Indii :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.