poniedziałek, 9 września 2024

Sport

  • 15 komentarzy
  • 11960 wyświetleń

Gimnastyka w parku

Zajęcia na sali gimnastycznej, w siłowni bądź w ... miejskim parku – to miejsca, w których uczniowie z ZS nr 1 w Grajewie ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego. Powód ? Największa w powicie grajewskim szkoła nie ma własnego boiska sportowego.

Kontrowersyjna lokalizacja

Od kilku lat pojawia się koncepcja budowy stadionu na ul. Listopadowej nieopodal hali MOSiR. W poprzedniej  kadencji Starostwo Powiatowe bezskutecznie starało się o dofinansowanie tej inwestycji z kontraktu wojewódzkiego. Jednak umiejscowienie boiska w tym miejscu budzi kontrowersje.

- Droga ze szkoły na stadion zajmuje pięć minut. Ponadto plac ma zdecydowanie za małe wymiary jak na potrzeby zespołu boiska, bieżni, skoczni, rzutniuważa Andrzej Jasiński, dyrektor ZS nr 1 w Grajewie.

Pilniejsze sprawy

Starostwo oraz dyrekcja szkoły zgodnie twierdzą, że placówka ma ważniejsze potrzeby, niż budowa stadionu. Od kilku lat na remont czeka np. przeciekający dach. Andrzej Jasiński, uważa również, że realizowany obecnie program w-f o charakterze ruchowo-rekreacyjny - może odbywać się w warunkach, które mamy.

- Młodzież, przyzwyczajona w Grajewie do braku boisk, od początku lat szkolnych raczej nie zauważa braku lekkoatletyki czy gier na otwartych boiskach, poza piłką nożną. Jeśli mielibyśmy stadion obawiam się, że tak jak w przypadku wielu szkół w Polsce, ok. 60 proc. uczniów regularnie przynosiłoby na lekcje w-f zwolnienia lekarskie.

Boisko może być

Z rozmów z uczniami szkoły, rzeczywiście nie wynika, że brak boiska jest najbardziej palącym problem szkoły. Młodzież raczej nie przykłada dużej wagi do zajęć z wychowania fizycznego. Pojawiają się jedynie pojedyncze głosy, że boisko mogłoby uatrakcyjnić sportowe zajęcia. 

- W naszej szkole przewodnim sportem jest siatkówka. Szkoda, że na drugim planie jest piłka nożna. Moim zdaniem przydałoby się pełnowymiarowe boisko z bramkamipowiedział jeden z uczniów ZS nr 1.

Szukają pomysłu

Przedstawiciele starostwa przyznają, że na dzień dzisiejszy nie mają pomysłu na budowę boiska dla ZS nr 1. Zapowiadają jednak, że jeszcze raz zastanowią się nad  lokalizacją stadionu oraz poszukają pieniędzy na jego ewentualną budowę.  

- Będziemy szukać pomysłów. Myśleliśmy wstępnie o zrealizowaniu tego przedsięwzięcia z funduszy norweskich, ale jest to za tania inwestycja do tych wniosków. Być może budowę boiska uda się podpiąć pod duży projekt modernizacji infrastruktury sportowej jaki szykuje miastopoinformował Jarosław Augustowski, starostwa powiatu grajewskiego.


Sonda: Gdzie powinno powstać boisko dla LO ?


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 9 września 2024

WARMIA Grajewo - MOSP Białystok 7:2

środa, 4 września 2024

Piłkarska sobota w Szczuczynie

Komentarze (15)

Zajmujcie sie też Sala w PG3. Oni też nie maja gdzie ćwiczyć ćwiaczą na korytarzach szkolnych

nudy są w Grajewie zero rozrywy szkoda słów na to wszystko

nareszcie ktos poruszył te sprawe hehe

przeciez mozna tam co jest te zwirowe boisko przekopac i nie musi wcale byc wymiarowe, wystarczy takich wymiarow jakie jest

Blisko boisko

Ministerstwo Sportu wspólnie z PZU SA i PZU Życie SA zainicjowały wieloletni program budowy boisk pokrytych sztuczną nawierzchnią pod nazwą BLISKO BOISKO.

W ciągu najbliższych trzech lat, w ramach Programu, ma powstać kilkaset nowoczesnych boisk z trawy syntetycznej; z obiektów tych - bezpłatnie, także poza godzinami szkolnymi i w dni wolne - będą mogły korzystać dzieci i młodzież. Celem akcji jest stworzenie atrakcyjnej, zdrowej oferty spędzenia czasu wolnego.

Program przewiduje, że dofinansowanie może uzyskać podmiot (jednostka samorządu, klub lub ośrodek sportowy), który zobowiąże się do pokrycia 30% kosztów projektu (wliczana będzie także praca wykonana np. w ramach akcji społecznych), przygotuje dokumentację boiska całorocznego o wymiarach minimum 30 na 60 metrów pokrytego trawą syntetyczną o wysokości minimum 5 centymetrów i przede wszystkim ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży bez żadnych opłat i warunków.

Dofinansowanie każdego obiektu może wynieść maksymalnie 70% kosztów budowy lecz nie więcej niż 320.000 złotych na jedno boisko (PZU przekazuje 40% kosztów, Ministerstwo – 30%). Warunkiem dofinansowania projektu będzie zobowiązanie podmiotu wnioskujące o dotację do zapewnienia środków własnych, w wysokości pozwalającej na terminowe (do końca roku 2007) zakończenie budowy boiska. Do programu mogą przystąpić jednostki, które do 30 marca 2007 roku złożą formularz o dofinansowanie wraz z niezbędną dokumentacją (decyduje data stempla pocztowego).

Weryfikację formalną i finansową dokumentacji prowadzić będzie Ministerstwo Sportu wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zaś ostateczne decyzje o przyznaniu dofinansowania podejmować będzie Rada Patronacka z udziałem Wicemarszałka Senatu RP – Macieja Płażyńskiego, Ministra Sportu – Tomasza Lipca, Pani Poseł RP Haliny Olendzkiej, Prezesa Zarządu PZU SA – Jaromira Netzla oraz Wiceprezesa Zarządu PZU Życie SA – Henryki Rupik.

Program ma być prowadzony przez minimum trzy lata – do roku 2009 z możliwością przedłużenia go do roku 2012, czyli do finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Dodatkowym, naturalnym, uzupełnieniem programu BLISKO BOISKO mają być rozgrywki turnieju dzikich drużyn „O złotą piłkę PZU”, które zorganizowane zostaną w roku bieżącym po raz pierwszy przez PZU pod patronatem Ministerstwa Sportu.

Ale zdjęcie jest zajefajne, więcej takich

A co z BASENEM -CHcemy BASENU

ajj jakie te LO poszkodowane..;) szkole im zalewają..boiska nie maja...biedaczki...;)

baltazar

włąsnie o tym boisku zwirowym jest mowa tam ma niby powstac ten stadion hehe ale jak to w Grajewie to nic niema zadnej dyskoteki Pod kominem cos sie kreci ale to nie miejsce na wiele osób tzreba odwiedzac dyskoteki poza miastem wracajac do Grajewa Hala jest zajeta przez Warmie i szkoły dla mieszkancow mało przeznaczona boiska do gier np.w pilke nozna słabe ogolnie szkoda słów na to wszystko ale trzeba zyc w GWO i brac to co jest z nadzieja ze cos kiedys sie ruszy

dobrze by było zeby uczniowe z LO mili lekcje także na HALI !!!

A MOŻE BY TAK KTOŚ POMYŚLAŁ O pg3 I WRESZCIE ZROBIŁ TĄ SALE GIMNASTUCZNĄ BO TO JUŻ PRZESADA ABY W ZIME BIEGAĆ BO SZKOLE..ALBO GRAĆ W 24 OSOBY NA CZTERECH STOŁACH W PING PONGA..

a wczoraj ZS NR2 znokaltowal inne szkoly w kosza !!!tak trzymac
z Wojewodzinem wygraliśmy 6-56 i z Niećkowem 15-45 brawo dziewczyny

wielkie halo w PG w szczuczynie też niema sali i wiele razy (jak było ciepło) mieliśmy w-f w parku albo na stadionie ewentualnie na łąkach

zgadzam sie z wypowiedzią JA, moze by ktos pomyslal o pg3 ? no w sum,ie stadion jest ale jezeli 2 klasy maja ze soba lekcje na jednej godziunie to gdzie one maja sie pomiesic ? grupa chlopakow ktora liczy np 20 osob gra w pinponga a jes 5 stolow ? a dziewczyny ? dziewcyzny przebywaja w malej salce tylko tancza albo areobik od czasu do czzasu maja cwiczenia wysilkowe na korytarzach, jezli jest lato to czesc klasy wychodzi na boisko szkole ktore jest przepelnione malymi dziecmi , moze by ktos tez rozwalym sprawe sali w Pg3 ?

no i bardzo dobrze trzeba troche mlodziez na swieze powiertrze wyprowadzac a nie tylko kawe pic

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.