Warto przeczytać

Franczyza w małym mieście - na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony Żabki?

W Polsce działa już ponad 10 tysięcy sklepów w ramach sieci Żabka i każdego miesiąca otwieranych jest około 30 nowych punktów. Na działalność pod szyldem tej marki zdecydowało się już ponad 9 tysięcy franczyzobiorców. Ty także myślisz nad dołączeniem do sieci i własnym sklepem? Dowiedz się, na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony franczyzodawcy, na czym właściwie polega franczyza i czy mała miejscowość jest dobrą lokalizacją dla Żabki?


Franczyza - jak to działa?

Prowadzenie firmy na zasadach franczyzy cieszy się w Polsce i innych krajach ogromną popularnością. Na czym polega własny biznes w ramach franczyzy? Zawierasz umowę, na mocy której ściśle współpracujesz z franczyzodawcą - możesz dzięki temu działać pod jego marką, która przeważnie jest bardzo znana. To eliminuje jedną z kluczowych barier w osiągnięciu sukcesu – nie musisz budować rozpoznawalności od zera.

To nie wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą ten model biznesowy. Franczyzodawca, taki jak Żabka, przeprowadza szkolenia praktyczne i teoretyczne, z których dowiesz się, jak prowadzić działalność, komunikować się z klientami, przygotowywać produkty, zarządzać zespołem i nie tylko. Zapewnia również bieżące wsparcie, kiedy już będziesz prowadzić działalność. Pomoże znaleźć ci rozwiązanie, jeśli pojawią się jakieś problemy. Zapewni produkty od sprawdzonych dostawców w stawkach niedostępnych dla indywidualnego odbiorcy. Jednak czy taką działalność warto założyć w małym mieście


Działalność w małym mieście a wsparcie franczyzodawcy

Założenie Żabki może być trafionym pomysłem na biznes nie tylko w dużych miastach. Sklepy należące do sieci prężnie działają również w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców, a nawet na wsiach. Przykładowo najmniejszą, w której znajduje się Żabka, jest Porażyn-Tartak, a zamieszkuje ją zaledwie 100 osób. Dlatego też nie obawiaj się założenia sklepu w ramach sieci franczyzowej w małym mieście. Jako franczyzobiorca możesz liczyć na duże wsparcie Żabki, które obejmuje:

  • Znalezienie nieruchomości - nie musisz mieć własnego lokalu, w którym założysz sklep. Eksperci Żabki znajdą dla ciebie odpowiednią lokalizację, a nawet pokryją koszty wynajmu. Poza tym zatowarują sklep i zapewnią wyposażenie. Sieć sfinansuje również niezbędne remonty.
  • Dostawy towarów pod drzwi - jako franczyzobiorca masz zapewnione produkty w najlepszych cenach, które będą docierać bezpośrednio do twojego sklepu.
  • Bieżące wsparcie specjalistów w przypadku wątpliwości lub problemów związanych z franczyzą.
  • 15-dniowe szkolenie wprowadzające - sieć przygotuje cię do prowadzenia sklepu, dowiesz się także, jak robić to skutecznie, aby osiągać jak najlepsze wyniki.
  • Polisa na biznes - Żabka jako pierwsza sieć franczyzowa umożliwiła franczyzobiorcom korzystanie z grupowej polisy, która zabezpiecza cię na wypadek, gdyby twoja działalność okazała się nierentowna.
  • Kampanie marketingowe od najlepszych specjalistów - marka jest doskonale widoczna w mediach, jej rozpoznawalność będzie przyciągać klientów do twojego sklepu.
  • Narzędzia wspomagające pracę - możesz korzystać z takich jak OptiPlan, Asystent Żabki, Aplikacja Cyberstore, czy SprzedawcaPRO.


Myślisz o otwarciu Żabki w małym mieście, ale obawiasz się wstępnych kosztów? Dobra wiadomość jest taka, że na początek potrzebujesz tylko około 5 tys. zł na zakup kasy fiskalnej i koncesję. Więcej dowiesz się na: https://www.zabka.pl/franczyza/ .


Jakie wyzwania czekają na franczyzobiorcę w małym mieście?

Prowadzenie franczyzy Żabki w małym mieście może wiązać się z pewnymi wyzwaniami, które nie występują w większych aglomeracjach. Jednym z nich jest mniejsza liczba potencjalnych klientów, co może wpływać na codzienną sprzedaż. Dlatego tak ważne jest budowanie trwałych relacji z lokalną społecznością, co wymaga zaangażowania i profesjonalnej obsługi konsumenta.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.