Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 12401 wyświetleń

Fotoradary od 1 VII?

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego sprzed prawie trzech miesięcy, a dotyczący używania fotoradarów przez straż miejską, zmotywował naszych ustawodawców do znowelizowania ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami strażnicy miejscy będą mogli ponownie wystawiać mandaty piratom drogowym.
Poza wyżej wymienionymi uprawnieniami straż miejska będzie mogła również wystawiać mandaty za nieprawidłowe zaparkowanie samochodu, zatrzymać pojazd niedostosujący się do zakazu ruchu w obu kierunkach, a w trakcie kontroli sprawdzać dokumenty wymagane w związku z kierowaniem auta (np. prawo jazdy, dowód rejestracyjny). Również w przypadku, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu, strażnicy będą zobowiązani uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę aż do czasu przybycia policji.


Bardzo możliwe, iż zmieniona ustawa zacznie obowiązywać już od 1 lipca br.


Grajewska Straż Miejska zarejestrowała w ubiegłym roku przy użyciu wypożyczonego fotoradaru ok. 1400 wykroczeń, w tym przekroczenie prędkości, gdzie pojazd w terenie zabudowanym jechał 120km/h. Po tych doświadczeniach, planowane jest również w tym roku, w ramach testów, wypożyczenie sprzętu rejestrującego. Celem jest zbadanie bezpieczeństwa na ulicach miasta Grajewo oraz sprawdzenie czy nie nastąpiło zwiększenie ilości łamania przepisów drogowych dotyczących dozwolonych prędkości.


e-Grajewo.pl

Komentarze (9)

no komedia kto to slyszal zeby taki strazak miejski ktory powinien pilnowac swoich spraw czyli lapanie malolatow za picie i palenie znow lapali samochody. NO paranoja kto wogle wymyslil taka straz? .

w niedługim czasie to i listonsze będą kontrolować kierowców i wystawiać mandaty lub zabierać prawo jazdy

bardzo dobrze skończy się wreszcie to bezprawie na ulicach naszego miasta

I bardzo dobrze wreszcie się zakończą gonitwy po Grajewskich drogach. Oby było jak najwięcej tych kontoli. Jeżeli ja mogę jechać 50 km/h to i wszyscy mogą. Tak trzymać.

Kazimierzu bo Twoj staaruszek wiecej nie uciagnie!!!! hehehe,a tak na marginesie-bzdura zadnych wyscigow w naszym miescie nie ma miejsca.Po godz.19 to wymarle miasto gdzie mozna jedynie spotkac radjowozy policji i spacerujacych dziadkow.

tylko niech te fotoradary ustawiają w miejscach gdzie poprawią bezpieczęństwo!!a nie tak jak rok temu w miejscach w których najbardziej zwieksza swoje dochody!!gdzie nic juz nie ma !!

niech łapią wszyscy, byle skutecznie, szczególnie tych na 2 gazach albo piratów drogowych.
A TAK na marginesie "driver" - Polaka najbadziej boli jak dostanie po kieszeni, a tych fotoradarów powinno być więcej, nawet na naszym dyskotekowym skrzyżowaniu w centrum miast (światła zmieniają się jak na dyskotece)

czyli stazy nie bedzie na miescie bo beda stac na wylotowkach

z tego co Ja wiem xxx fotoradar to urządzenie samoczynne i nie potrzebuje do"obsługi" 2 tak jak w ..ilicji, także ścigać ścigać i ścigać tych co to jeżdżą tu i tam tak szybko. W pierwszej kolejności te TIR-y wykosić.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.