czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

Folkowo i kolorowo

II Festiwal Folklorystyczny JEDWABNO 2016 - Folkowo i kolorowo na Warmii

W piękną, słoneczną niedzielę, 7 sierpnia 2016 r., mieliśmy okazję uczestniczyć w „II Festiwalu Folklorystycznym Jedwabno 2016”.Po korowodzie wszystkich zespołów na jedwabieńskiej scenie zaprezentowali się wykonawcy tacy jak: Zespół Folklorystyczny „Puszcza Zielona” z Łysych, Kapela „Ostródzianie” z Ostródy oraz Zespoły Pieśni i Tańca „Ziemia Piska” z Pisza, „Kurpie Rozogi” z Rozóg oraz ZPiT „Grajewianie” z Grajewa. Wszystkie zespoły biorące udział w Festiwalu otrzymały pamiątkowe nagrody: lalkę „Kasiuleńkę” i książki o kulturze ludowej.

 
Występ PiT "Grajewianie", który zamykał cały festiwal, został przyjęty bardzo gorąco i nagrodzony gromkimi brawami. Nie był to nasz pierwszy koncert w Jedwabnie - mamy nadzieję, żę nie ostatni.
 
Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kulturalne „Tanecznik” z Jedwabna. To już druga edycja Festiwalu. Gospodarzem uroczystości był ponadto Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”.   Patronat honorowy nad uroczystością objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Pan Marek Gustaw Brzezin.
 
 
PS
źródło: www.jedwabno.pl
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.