poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

  • 15 komentarzy
  • 13435 wyświetleń

Festyn "Żyjmy Razem"

W klubie Hades w Grajewie 7 października br. odbył się IV Powiatowy Festyn Integracyjny „Żyjmy Razem”.

Do konkursu plastycznego „Barwy życia” wpłynęło 97 prac. Pierwsze nagrody zdobyły Patrycja Szymbrowska z SP Szczuczyn i Aleksandra Dzięgielewska z SP nr 2 wGrajewie. 

Przeprowadzony został również przegląd piosenki oraz rywalizacja sportowa na świeżym powietrzu. Grajewski SWISON gościł młodych artystów ze Stowarzyszenia „Jeden Świat” z Białegostoku oraz Lipska nad Biebrzą, którzy wystąpili na scenie obok licznie przybyłych przedstawicieli naszego powiatu.

-  „Chcę zwrócić uwagę na hasło, które mamy na koszulkach – „Sztuką wygrać życie”. Wygrywajmy nasze życie właśnie przy pomocy sztuki. Staniemy się jednym społeczeństwem, jednym, wspólnym życiem.” - mówiła do zebranych Barbara Gawrońska przedstawiciel Stowarzyszenia „Jeden Świat” B-stok

- „Pragnę mocno podkreślić, że ten festyn to prawdziwa nauka tolerancji pomimo różnych opinii krążących w Grajewie. To już czwarty nasz festiwal, a tak naprawdę dopiero w tym roku widzę, że dzieci niepełnosprawne są przyprowadzane razem ze zdrowymi, wspólnie występują na scenie. Środki na taką imprezę pozyskujemy m.in. z Funduszu Osób Niepełnosprawnych, otrzymujemy też wiele pomocy od samorządów lokalnych, nie sposób wymienić wszystkiego. Dla nas każdy gest, każda złotówka jest ważna”  - dla e-Grajewo.pl prezes SWISON w Grajewie Anna Zielińska

e-Grajewo.pl

Galeria zdjęć

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (15)

O... INSPIN ma nowy wokal? Hehe... do zobaczenia wśrodę \m/

Zastanawiam sie czy to INTEGRACJA czy IZOLACJA niepełnosprawnych.... Dlaczego na IV Festynie Integracyjnym"Zyjmy Razem - Grajewo 2006" nie było ani jednej osoby z Zespołu szkół Specjalnych w Grajewie. Tam uczy się tak duzo niepełnosprawnych... Szkoła ta szczyci się tym, że jej nauczyciele, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojetny - założyli nawet Stowarzyszenie Szkoła Nasza Szansą... Dla kogo więc ta "szansa" dla niepełnosprawnych czy dla nauczycieli, którzy nadal myśla tylko o swoich awansach zawodowych.

występowałam na tym inaczej mówiąc śpiewałam

Wspaniały festyn i super galeria zdjeć, która podkresla jego klimat.

Wreszcie JEDEN ŚWIAT zacznie śnić się nam po nocach.

Czy e-Grajewo może społecznie opublikować wszystkie komentarze?

Jeżeli to był festyn integracyjny to dlaczego pokazana jest tylko jedna zorganizowana grupa osób,właśnie moim zdaniem zupełnie nie oddaje klimatu spotkania zupełnie.

...ale fajnie
Wystarczy kliknać na galerię zdjęć, a potem na domek obok strzałek i już jesteśmy w Jednym Świecie.

Czy nasze komentarze są bezcenne, skoro za przeczytanie innych trzeba płacić-wykupujac abonament! Istna parodia!!!

Jedna grupa zorganizowana? Mowa o dzieciach i dorosłych w pomarańczowych koszulkach? Były przecież i inne grupy, tyle, ze nie zunifirmizowane, więc o co chodzi? Że pomarańczowi rzucali się w oczy? To znaczy , że mają dobrego speca od marketingu, skoro taka garstka ludzi a pełno ich na fotach.

Festyn był integracyjny, co widać było na scenie ale i poza nią.
A to, że były grupy zorganizowane to chyba dobrze.
Nie bardzo pojmuję pretensje.
Co to ma do rzeczy?
Festyn też był ZORGANIZOWANY!
I bardzo dobrze!
"Góra" wystarczająco nam życie dezorganizuje, spychając poza nawias ważne problemy i zajmując się anty- i koalicjami.
Najwazniejsze jednak to, ze fajnei było!

Sztuką jest wygrać życie, nawet wtedy, gdy jesteśmy zdrowi, silni i młodzi. Prawdziwą sztuką jest je wygrać, gdy choroba czy niepełnosprawnośc tworzy bariery trudne do pokonania. I właśnie sztuka: śpiew, taniec, gra na scenie, malowanie czy rzeźba burzy te bariery. SZTUKĄ WYGRAC ŻYCIE! - to nie jest tylko puste hasło. To nasze życie, którego nie możemy zmarnowac na kłótnie, bezsensowne polemiki, animozje. Wygrajmy je pięknie, tak, jak dzieci i młodzież w pomarańczowych koszulkach, jak dzieci ze Szczuczyna, Grajewa, Lipska . Wygrajmy życie, wygrajmy Jeden Świat!

Skoro światła dziennego nie ujrzał komentarz, w którym padło pytanie: "Dlaczego na IV Festynie Integracyjnym"Zyjmy Razem - Grajewo 2006" nie było ani jednej osoby z Zespołu szkół Specjalnych w Grajewie."? i t p - / była to 100%-owa prawda/!
OK! Napiszcie wiec, że była cała szkoła...

Dla kogo te 3 niewidoczne i płatne komentarze?
Co w nich tak cennego?
Może jednak ujawnic je bez opłat?
Co to za segregacja wiadomosci?

sama spiewalam na tym festynie w zespole THE PINK DOLLS

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.