wtorek, 28 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 48 komentarzy
  • 18409 wyświetleń

Festiwal Serc - Hades 27V

27 maja w sali widowiskowej klubu Hades odbył się III Festiwal Gorących Serc organizowany przez Stowarzyszenie Szkołą Naszą Szansą oraz Miejski Dom Kultury w Grajewie.

Celem nadrzędnym, jaki przyświecał organizatorom festiwalu była integracja środo­wiska osób niepełnosprawnych z ogółem społeczeństwa., ponadto rozwój twórczości amatorskiej, rywalizacja w duchu zdrowego współzawodnictwa oraz wymiana doświadczeń artystycznych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu grajewskiego.Festiwal Gorących Serc cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnych.


 Laureatami III festiwalu zostali:
Zespół wokalny FART z Miejskiego Domu Kultury – puchar Prezesa Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą w Grajewie,
Zespół wokalno – instrumentalny „TACY SAMI” z solistą Karolem Rozwadowskim z Warsztatów Terapii Zajęciowej – Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, Zespół KOLOROWE NUTKI z Wierzbowa – Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie. 
 Laureaci zaprezentują swoje utwory podczas  imprezy integracyjnej – Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 02 lipca br. w trakcie obchodów Dni Grajewa.

 Wyróżnienia otrzymali:
Krzysztof Ołdak, Adam Borawski, Paweł Ciemieniewski, Marcin Żeromski, Kamil Moczydłowski – Dom Pomocy Społecznej w Grajewie
Zespół WESOŁE DZWONECZKI – Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie
Justyna Wróblewska, Ewa Korzeniecka – Szkoła Podstawowa w Wąsoszu
AWANTI 4 – Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie
Duet HISZPAŃSKIE DZIEWCZYNY - – Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie
Drużyna Nieprzetartego Szlaku  – Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie
Karolina Jaworowska – Szkoła Podstawowa w Wąsoszu
Aleksandra Maleszewska – Miejski Dom Kultury w Grajewie
Adriana Gryczkowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie
Zespół MIX – Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie
Duet - Szkoła Podstawowa w Bzurach
Duet K i K – Gimnazjum w Rajgrodzie
Milena Adasiewicz – Zespół Szkół w Wojewodzinie 


Prezes Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą w Grajewie serdecznie dziękuje wszystkim sympatykom, przyjaciołom i członkom Stowarzyszenia za ogromny wkład włożony w zorganizowanie III Festiwalu Gorących Serc.
 

- "W dniu 27 maja 2006 roku, w klubie Hades odbył się III Festiwal Gorących Serc. Celem naszej imprezy jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych z ogółem społeczeństwa, rozwój amatorskiej twórczości, wzbudzenie miłości i szacunku różnych grup społecznych, wymiana i zdobycie doświadczeń artystycznych przez dzieci i młodzież z terenu powiatu grajewskiego, rywalizacja w duchu zdrowego współzawodnictwa oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych. Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą w Grajewie, przy współpracy Miejskiego Domu Kultury. Uczestnicy festiwalu rywalizowali między sobą o puchar prezesa Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą w Grajewie, o puchar dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych i dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. W tym roku obchodzimy 5 -lecie założenia naszego stowarzyszenia. Jest to okrągła rocznica dlatego też to majowe wydarzenie miało tak bogatą oprawę. Uczestnicy otrzymali festiwalowe serduszka z nadrukiem Festiwal Gorących Serc Grajewo. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim członkom Stowarzyszenia za trud i włożoną pracę w działalność tej organizacji. Gdyby nie ci ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i dają serce Stowarzyszenie nie mogłoby istnieć, nie mogłoby działać. Dziękuję wszystkim." - dla e-Grajewo Nella Mejzner Prezes Stowarzyszenia Szkoła Naszą SzansąGaleria zdjęć I 


Galeria zdjęć II 

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 27 maja 2024

Spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (48)

:D będzie interesująco :)) zapraszam wszystkich :-) może w końcu znajdziemy polskiego talenta lepszego od MANDARYNKI :)

Wie ktos kiedy bedzie Poparazzi w Grajewie. A dokladnie w to sobote czy niedziele?

w niedziele bedzie :)

a to do kturej bedzie trwalo??

z tego co czytałem na plakacie to do ok 17:00 razem z występem jakiegoś zespołu Dysko Polo z Siemiatycz

nono wartooo ja przyjde he:) bedzie disco polo biesiadneeee hehee

Pytanie do organizatorów i jury: Jakie były kryteria oceny w tym konkursie? Czyżby w myśl zasady: Czym gorzej tym lepiej, i odwrotnie, czym lepiej tym gorzej?
Pozdrawiam

Nio Bosko Było ..SzAszłyk na SceNie tylko Rżał ze śmieChu ..pzd dla Mixhu Fartu i Oli =*

nas nie pokazali :(:(:(

czy..to..był..festiwal..czy..konkurs..bo..na..festiwalach..nie..ma..wyróżnień

Hades- znaczy się "piekło" - dobre miejsce na Festiwal i to Gorących Serc...w końcu w piekle jest gorąco-ponoć

a ja mam pytanie za co dostała wyróżnienie ta dziewczynka z gitarką, której nie było słychać ani widac bo zasłoniła sie stojakiem do nut? I tu słowa "uznania" dla operatora dżwięku, ...

Tak, tak ten pan od obsługi sprzętu po prostu tam był, a bez kija nie podchodż do niego.....

Wszystko byłoby dobrze,gdyby pan z obsługi potrafił sprawdzić mikrofony dla solistów zespołu ponieważ prezentowany przez nich utwór nie był odpowiednio nagłośniony.

Pozdrowienia dla zespołu "Iskierki" z Ławska - Wasze piosenki bardzo nam sie podobały, trzymaliśmy kciuki i byliśmy pewni Waszej wygranej. Szkoda, że komisja była głucha...

Co trzeba zrobić aby wygrać? Trzeba być z Grajewa, czy nie umieć śpiewać? A w końcu to miał być konkurs piosenki...

ale ktoś ma poczucie humoru- konkurs piosenki w "piekle" cha cha cha!

Wiecie, ja tez tam bylam i nas nie bylo slychac przez te mikrofony :(:(:( nie dali wyroznienia:(:( a wszystko to te mikrofony...............

to nie tak, że mikrofony nie działały bo przecież ktoś był odpowiedzialny za mikrofony...jednym pomagał a innym...chociaż Karoliny (chyba tak się nazywała) nie było też słychać a wyróżnienie dostała. Podziwiam komisję za tak znakomity słuch i smak artystyczny

jak można "przeżywać radość z własnych możliwości i osiągnięć" jak nie daje sie szans na to przeżycie ?- a takie były założenia organizatorów,co szkodziło dostrzec w innych dzieciach małych artystów, szkoda było dać więcej wyróżnień? Niech dzieciaki mają satysfakcję i chęć do dalszego rozwoju muzycznego.

Kochani kiedy nauczymy zdrowe zdolne dzieci wesoło bawić się z niepełnosprawnymi, czy naprawdę tylko zdobyte rzeczy się liczą? a bycie razem jest nieważne? byłam widziałam każdy uczestnik coś niósł pod pachą i jadł i pił...no i czy coś z tego zrozumiał? fura nagród też by go nie zaspokoiła...no cóż wizyta Papieża jest tylko fasadą a gdzie miłość do drugiego człowieka? tylko na pokaz bo życie pokazuje zupełnie coś innego a szkoda byłoby zaprzestać takich inicjatyw a może naprawdę nie warto?

ooo, widze ze madzia z mojej klasy sie tam zjawila. niespodziewalbym sie :P

"W Hadesie śpiewać każdy może, trochę słabiej a czasami nawet gorzej, ale nie o to chodzi, bo czym gorzej to na dobre wychodzi..."

Festiwal Gorących Serc to impreza integracyjna, ale przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych. Sprawny inaczej człowiek wnosi o wiele potężniejszy wkład swojej pracy aby osiągnąć wynik nawet gorszy od człowieka pełnosprawnego. Ponadto był to festiwal twórczości amatorskiej, a nie profesjonalnej. Jeżeli jakiś solista, albo zespół śpiewa od kilku lat, ma w swoim składzie same uzdolnione muzycznie osoby, do tego przy profesjonalnych, akompaniamentach, to można go uznać za profesjonalistę.
Dlatego też jury tak, a nie inaczej wybrało laureatów i w ten a nie inny sposób rozdało wyróżnienia. Przecież nie liczy się aby wszyscy śpiewali jak Wodecki albo Rodowicz. Ale liczy się wkład pracy, a ten ludzie niepełnosprawni muszą wnieść nieporównywalnie większy.

Śpiewać każdy może troche lepiej lub gorzej

czy za rok też będzie tak drętwo? Warto się szykować, czy darować sobie, te szopki?

"Prezes Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą w Grajewie serdecznie dziękuje..." a kto jest tym prezesem???
Kiedy ten tajny Zarząd ujawni się mieszkańcom miasta???

Co to za stowarzyszenie, gdzie co rok jest inny prezes?Czyzby każdy festiwal jest dla nich SZANSĄ?

Iskierki z Ławska byłyście w s p a n i a ł e.

Wojtku- prawdziwy Festiwal Goracych Serc odbył się w dawnym kinie. Było super!!! Hades-to miejsce dla tych nowych organizatorów, którzy walczą o społeczne stołki.

komu potrzeby był ten festiwal, Wam, czy nam?

Czy wiecie, ze te wyróznione dziewczeta z Wąsosza kilka lat temu debiutowały w "Iskierkach". Wielkie ukłony w stronę wspaniałej opiekunki tego zespołu.

No i co z tym Prezesem Stowarzyszenia? Ktoś pytał, ja tez chcę wiedzieć, kto skrył sie pod tym słowem...Czyżby bał sie ujawnić?

i nas nie wyróżnili a tak mało nam brakowało...

Co to był za Festiwal, co tyle niezadowolenia w tych wypowiedziach... Szkoda,że nie było mnie tam.jak czytam był to Festiwal Gorących... Organizatorzy, i co Wy na to?

Kilka dni temu zareagowałaem na odpowiedz Wojtka i nie wiem, dlaczego nie wklejono mojej wypowiedzi.

Wojtku- prawdziwy Festiwal Goracych Serc odbył się w dawnym kinie. Było super!!! Hades-to miejsce dla tych nowych organizatorów, którzy walczą o społeczne stołki.
Dodano: 2006-05-31 21:12:48 Autor: przedsionek....

Ludzie!! Czy Wam kiedykolwiek i ktokolwiek dogodzi?? Każdy krzyczy: "Mało imprez!! Nic się nie dzieje!!" A jak ktoś się odważył coś zorganizować, gdzie nikt nie bronił wejścia na salę osobom postronnym, to każdy tylko nosem kręci!! Wstydźcie się, Grajewianie!! A jeśli się Wam nie podobało, to wyjdźcie z domów i zacznijcie coś robić, by wszystkich zadowolić. Ale z góry uprzedzam - tak czy siak, poniesiecie klęskę, bo nasze społeczeństwo tylko NARZEKAĆ potrafi...

veni, vidi... piszesz, ze jak ktoś coś wreszcie zorganizował.........
Mieszkam w Grajewie tez od kilku lat i cieszę się, ze coraz wiecej jest różnych imprez. Doceniam bardzo ludzi, którzy maja tyle różnych pomysłow i robia coś z mysla o innych.
Wszystko ma jednak swoje granice. Festiwal- to nie może być ot takie jakieś "coś". Pomyśl sobie, ze chcesz kupic w sklepie mięsnym kawałek szynki, a sklepowa podaje Tobie pierwszą lepsza wędline, która ma pod ręką. ...Wracajac do festiwalu to powiedz, czy spotkałeś sie w życiu- ogladajac nawet różne festiwale w TV,- czy któryś z organizatorów wręczał na festiwalu jakieś odznaczenia swojej firmy?/ Niech robi sobie własnie imprezę u siebie i załatwia te sprawy na miejscu/. Zastanawiam sie też nad komisją i czy faktycznie wszyscy jej członkowie byli utalentowani muzycznie.- Nawet na konkursach piosenki obowiazuja pewne reguły, a co dopiero na festiwalu.

Czytając posty zamieszczane tutaj już nie dziwię się, dlaczego większość młodych ludzi nie chce pozostać w Grajewie, bo tutaj mieszkają naprawdę sami zgorzkniali, niezadowoleni, zakompleksieni maruderzy, którzy na wszystkich i wszystko narzekają leżąc w fotelu i pykając guziczkami od polotka. POWODZENIA

Ja to dopiero mam zamiar napisać....

W Markach pod Warszawą jest Zakład Pogrzebowy "Hades" a w Grajewie...klub. Jaką on ma orientację?

co dziećmi, które ładnie śpiewają ,jak one mają się pokazać? W Hadesie? Tam wygrywają inni?

gdzie jest mój wpis - czekam już tyle dni....

Do nowej Pani Prezes, która dziękując swoim członkom twierdzi, że "Stowarzyszenie nie mogłoby istnieć""Gdyby nie ci ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i dają serce".
Mam pytanie czy może podać Pani tu na tej stronie odpowiedz na moje pytanie? /Tu zaglada dużo ludzi, więc wydaje mi się, ze to jest odpowiednie miejsce/ Otóż interesuje mnie: jaka działalność prowadzona jest w tej organizacji społecznej w czasie wakacji?

Mam pytanie: Organizatorzy, czy rzeczywiście macie satysfakcję z tego konkursu, co Waszym zdaniem trzeba zmienić na następny festiwal?

Czy za rok w Jury będzie ktoś kompetentny, czy tylko ktoś zaproszony gościnnie? Bo w końcu sami będziecie oceniać siebie i swoich pupilków...

PO PRZECZYTANIU KOMENTARZY JESTEM ZŁY. Jak tak można? Nikt sobie z niczego nie zdaje sprawy ! Kto wam bronił tam przyjść ? I zespół z iemiatycz to żadne disco-polo. Nie można myśleć, że GRAJEWIAKI są najlepsze. nNIe myślcie, że to było złe. Oglądam wiele imprez i prawie w żadnej nie ma tak samo. Wskażcie mi przynajmniej 5 imprez , w któr ych każdy coś dostaje !!!!!!!!!!!! MA

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.