poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

  • 50 komentarzy
  • 12297 wyświetleń

Festiwal Gorących Serc

II Festiwal Gorących Serc - Grajewo 2005r.

15 maja 2005r. w sali widowiskowej klubu Hades odbył się II Festiwal Gorących Serc organizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą oraz Miejski Dom Kultury w Grajewie.

Laureaci II Festiwalu Gorących Serc:

W kategorii Szkół Podstawowych:
I miejsce – Ola Ptaszyska, SP nr 4 w Grajewie
II miejsce – Katarzyna Grunwald, SP w Niedźwiadnej
III miejsce – SP nr 4 w Grajewie
Wyróżnienia:
Zespół wokalny „Plastusie”, SP w Wierzbowie
Zespół wokalno-taneczny „Raz, dwa, tri dziewuszki”

W kategorii Gimnazjów:
I miejsce – Joanna Grądzka – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie
II miejsce – Zespół wokalny z kl. II - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie
III miejsce – Iwona i Edyta – Publiczne Gimnazjum nr 4 w Grajewie

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Zespół wokalno-taneczny „Binduga” – Zespół Szkół w Wojewodzinie
II miejsce – Katarzyna Ciołkiewicz – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie
III miejsce – Ewelina Cybula – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie
Wyróżnienia:
Piotr Modzelewski – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie
Małgorzata Pługów – Zespół Szkół w Wojewodzinie

W kategorii Zgłoszenia spoza szkół nagrody specjalne otrzymali:
Krzysztof Ołdak i Adam Borawski z Domu Pomocy Społecznej w Grajewie – Puchar Dyrektora MDK
Zespół „Tacy sami” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie – Puchar Prezesa Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą
Zbigniew Szymkiewicz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Grajewie – Puchar dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie
Zespół z Domu Pomocy Społecznej w Grajewie – Puchar p. Marii Jasionowskiej – inicjatorki Festiwalu Gorących Serc
Wyróżnienia:
Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Biedronki” z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie
Zespół wokalno-taneczny „Słoneczne dziewczyny” z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie

Sprawozdanie z festiwalu...

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

niedziela, 3 grudnia 2023

Rodzinne spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (50)

Jak można się zgłosić do tego - jestem solistą?

Ziomuś, jeśli jesteś uczniem którejś ze szkół z terenu powiatu, to do każdego sekretariatu bądź do rąk dyrektora trafiła karta zgłoszeń wraz z regulaminem i zaproszeniem. Upomnij się o nią, wypełnij zgłoszenie i do 30 kwietnia przekaż do MDK w Grajewie.

W jakiej miejscowości jest to Stowrzyszenie? Pytam, bo w Grajewie nie widziałem takiego szyldu. Wypada może zacytować: "Nie wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi."

"Serce- to najpiekniejsze słowo świata........"

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą............."

"Może kiedyś złapię spadającą gwiazdę
Gdy przez śnieżne pola powędruję nocą
Zafunduję sercu czarodziejską jazdę
Aż się wszystkie miedze gwiaździście rozzłocą..."

Festiwal już się odbył. Fajnie. tylko trochę szkoda. Wychodzi na to, że to był festiwal tylko dla Grajewa. Jury widziało właśnie tylko wykonawców ze szkół grajewskich i z gminy Grajewo. Inni, choć ochotnie przybyli (z powiatu grajewskiego, z miejscowości dalej oddalonych) zostali "jawnie" pominięci. My z "Prowincji" nie jesteśmy tacy źli!
Gratulacje, za "super" organizację.

Mam pytanie, czy może być dopuszczona do konkursu piosenka w wykonaniu piosenkarza/piosenkarki (zespół Boys, Maryla Rodowicz), a ktoś "udaje",że śpiewa, i w dodatku dostaje nagrodę czy wyróżnienie.

Czy ten festiwal był dla Grajewa, czy też i dla szkół z powiatu?

JESTEM UCZESTIKIEM WTZ W GRAJEWIE
BARDZO MI TEN FESTYN SIĘ PODOBAŁ MAM NA DZIEJE ŻE TEN TSZECI BĘDSZIE ZA ROK JESZCE OP DUŻO LEPSZY CIESZE SIĘ ZE TQAM BYŁEM I ŻE BYŁEM W ŚRUD ZNAJOMYCH LUDZI I UCZESTIKÓW POZDRAWIAM CAŁE GRAJEWO OD ZESPOŁU TACY SAMI TSZYMAJCIWE SIĘ CIEPLUTKO CI KTÓZY TO PSZECZYTAJO DO ZOBACZENIA NIE BAWEM

a wiecie kto wygrał z gimnazjum? bo nistety nie zostalam na wyniki bo nie moglam :(

A czy ktoś uważa, że dzieci niepełnosprawne fizycznie czy intelektualnie nie mają prawa wystepować na scenie? Nawet jeśli "udają", że śpiewają, to wypadałoby mieć przynajmniej na tyle kultury, żeby ich publicznie nie dyskryminować. Na codzień muszą zmagać się ze swoimi problemami, więc przynajmniej od czasu do czasu pozwólmy im odczuć, że są tak samo wartościowi jak pełnosprawni mieszkańcy naszego miasta.

Festyn był organizowany dla szkół z całego Powiatu Grajewskiego. Niestety na ponad 30 zaproszeń doręczonych (!) a nie wysłanych pocztą do szkolnych sekretariatów odpowiedziało zaledwie 12 szkół, w tym tylko 5 spoza Grajewa. W tej sytuacji komentarz jest chyba zbędny.

Przepraszamy za mały błąd, jaki wkradł się do naszej wypowiedzi. Oczywiście nie był to festyn tylko Festiwal ...

Było fajnie zorganizowane, pomyślano o jedzonku, każdy dostał podziękowanie i torbę łakoci, dawno nie widziałam tak zorganizowanej impry! Pełnosprawni nie bądźcie bufonami nauczcie się szczerej radości z bycia zdrowym...podziwiam tych którzy mimo swoich ograniczeń cieszyli się że są z nami Kochani za rok róbcie III Festiwal bez względu na nielicznych niezadowolonych:)

Czy wymieniane wyżej stowarzyszenie zajmuje się też dziećmi niepełnosprawnymi z innych szkół?

jejciu czemu tam tak malo miejsca bylo? podobnie jak na ukrainie nastepnym razem dajcie wiecej miejsca dla wystepujacych bo tam w ogole nie ma gdzie tanczyc itd pozdro dla dziewczyn z zespolu "BINDUGA"

Dzięki pomysłodawczyni festiwalu za Jej GORĄCE SERCE !!!

Mi też się podobało,fajna była atmosfera,ludzie,organizacja...tylko długo się na wyniki czekało :P.
Pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów-było naprawdę świetnie!

Asiu gratulacje tak trzymaj dalej !pozdrawiam Agnieszka

Ukłony w stronę pomysłodawczyni tego Festiwalu... Uważam jednak, że wielkie brawa należą się także tym, dzięki którym po kilku latach się on odrodził, i to w tak wspaniałej oprawie. Chyba się ze mną zgodzicie? Organizatorzy, byliście świetni!

Pozdrawiam zespoły z MDK-zespół wokalny FART,taneczny REFLEX oraz Michalinę Siedlecką.Wystąpiliście na II Festiwalu Otwartych Serc , honorowo ,nie pretendując do żadnych nagród i wyróżnień i za to właśnie należy się Wam szczególne wyróżnienie.Ukłon w kierunku osób krzewiących kulturę w MDK.

Agnieszko to do mnie.....?a tak w oóle to jaka aGNIESZKA....??

hej!a nie ma żadnych fotek z tego festiwalu?Fajnie byłoby poogladać!

Pierwszy festiwal odbył się 3 lata temu i wciąż jego wspominałyśmy. Teraz o 3 lata stałyśmy się starsze i nadal będziemy wspominać Festiwal Gorących Serc, który to kojarzyć się nam będzie z naszym rodzinnym miastem. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę inicjatorki- Pani Marii Jasionowskiej, której to życzymy zdrowia oraz dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. I pomyśleć, ile dobrego może innym zrobić jeden człowiek. Wystarczył pomysł i jego realizacja !!! Tegorocznym organizatorom również dziękujemy, za stworzenie tak miłej atmosfery.

siemka wszystkim!!!udział w Festiwalu Gorących Serc brałam po raz pierwszyi i jestem pod ogromnym wrażeniem. niby mała impreza a sprawiająca wiele uśmiechu i szczęścia dla dzieci i młodzieży.Dla mnie było SUPER miła publiczność i JURY.Dziękuje organizatorom i osobom dzięki którym miałam przyjemność uczestniczyć na tak fajnej i dobże zorganizowanej imprezie.Pozdrawiam Gorąco!!!Do zobaczenia na kolejnym FESTIWALU!!!!!!!!!

Agnieszko, serdecznie dziękuję za gratulacje, choć moim skromnym zdaniem należą się one nam wszystkim. Pozdrawiam serdecznie.

Kiedy wyremontowane zostanie nasze kino? Sala widowiskowa jest tam znacznie większa (i pomyśleć, ze na pierwszym festiwalu była ona po brzegi wypełniona). Ja wówczas czułem się, ze byłem na takim prawdziwym festiwalu.

Gdzie można znależć słowa tego utworu, którego refren był na serduszkach i cała sala śpiewała???

Dziękuję serdecznie wszystkim członkom Stowarzyszenia Szkołą Naszą Szansą oraz pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Grajewie za ogromny wkład pracy wniesiony w organizację naszego wspólnego dzieła - II Festiwalu Gorących Serc, za Waszą gotowość do pracy na rzecz integracji dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu, zaś szczególnie dziękuję wszystkim za niedzielę 15.05.2005r. To dzięki Wam ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Prezes Stowarzyszenia Szkoła Naszą Szansą - Joanna Kozłowska.

Pani prezes- szczególne podziękowania to należą się chyba nam uczestnikom, bo jeśli byśmy nie przybyli, to cała wasza 3-letnia praca zwiazana z organizacją festiwalu by poszła na marne!!!

obiektywny, gdyby nie organizatorzy, to my - uczestnicy, nie mielibyśmy gdzie śpiewać ani nie dostalibyśmy tych wszystkich upominków, nagród, poczęstunku... Dziękujemy organizatorom za to co było i czekamy na kolejny festiwal :)

Pani prezes stowarzysznia -JK- ciesze sie, że zawitała pani na tę strone e-grajewa- pozostawiajac podziekowania dla swoich członków jak również dziekując internautce za przesłane gratulacje. Kilka linijek nizej pozostawiłem zapytanie/16-go maja br/-przykro, ze nie doczekałem sie odpowiedziani od pani , ani od zapracowanych działaczy.Pozdrawiam AP

Zapomniałem pogratulować, wiec czynie to teraz.

Panie A.P. organizacja takiej imprezy to ogromne przedsięwzięcie i wbrew pozorom nie kończy się ono na samym festiwalu.
Co do odpowiedzi na pańskie pytanie z 16 maja br proszę o kontakt-najlepiej pański adres e-mail.Postaram się udzielić odpowiedzi tak szybko, jak będzie to możliwe.

...i pomysleć, że Pan AP 16 maja 2005 r. zapytał się tylko: czy stowarzyszenie zajmuje się też dziećmi niepełnosprawnymi z innych szkół?
Kobieto -podajaca do publicznej wiadomosci , ze jesteś prezesem stowarzyszenia- nie pomyślałaś, że ten człowiek może mieć właśnie dziecko niepełnosprawne. Prosisz o Jego adres e-mailowy /zamiast ew. podać swój/, zaznaczajac,ze udzielisz odpowiedzi tak szybko, jak będzie to możliwe. Czyżbyś zajęta była dalszą karierą. MIEJ SERCE !
Zorganizowanie na pokaz festiwalu, to jeszcze nie wszystko...

Nie ma sprawy, drogi reflexie, chętnie oddam swoje obowiązki na Twoje barki. Ty będziesz robił imprezy na pokaz i karierę, a ja zajmę się odpowiadaniem na wszystkie pytania, jakie pojawią się na forum :)

Do Andrzeja P: Podstawowym celem Stowarzyszenia jest włączanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do uczestnictwa w życiu publicznym, społecznym, zawodowym, kulturalnym i artystycznym odpowiednio do ich zainteresowań i potrzeb oraz upowszechnianie osiągnięć uzyskiwanych poprzez osoby niepełnosprawne podczas chociażby takich imprez jak tegoroczny Festiwal Gorących Serc. Co do objęcia pomocą dzieci niepełnosprawnych - działamy przy Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie, dlatego największy kontakt mamy z uczniami tej placówki. Jak dotąd nie kontaktowały się z nami dzieci lub rodzice uczniów z innych szkół.

Wprawdzie jest tu miejsce na komentarze, ale widzę, ze pojawia się tu przedstawiciel stowarzyszenia działajacego na rzecz dzieci i młodzieży niepełnospr., więc skorzystam z okazji i zadam pytanie: jaki jest Wasz harmonogram zajęć na okres wakacji?

Pani J.K.prezes stowarzyszenia działajacego na rzecz dzieci niepełnosprawnych uszanuj chociaż dziecko niepełnosprawne i odpowiedz Jego opiekunowi na zadane pytanie!!!

A może ktoś wreszcie pomyślałby o pani J.K.? Dość dobrze znam tą osobę-przeszła w tym roku ciężką chorobę i bardzo poważną operację, a mimo to, zamiast dochodzić do siebie, zajęła się organizacją festiwalu. Dajcie w końcu spokój dziewczynie! Niech, zamiast siedzieć na necie odpowiadając na czyjeś impertynencje, zadba wreszcie o swoje zdrowie i w przyszłym roku zorganizuje III Festiwal! Trzymaj się, Asia i nie bierz do głowy!

Pani prezes stowarzyszenia szkoła naszą szansą - dziekuję za odpowiedż. Skoro Pani jest tak bardzo zajeta, to wystarczyło odpowiedzieć tak lub nie.Niemniej cieszę sie , że przynajniej dzięki e-grajewo.pl możemy z Panią być tu w kontakcie. Przedstawione tutaj przez Panią cele organizacji są bardzo ambitne. Bardzo chciałbym dowiedzieć się w jakich godzinach Pani urzęduje, bo w najbliższym czasie tj w czasie wakacji chce złozyć wizytę.

Czy działalność tego stowarzyszenia ogranicza sie tylko do organizowania festiwalu???/Społecznikiem sie trzeba urodzić.../

Iskierko zapomniałaś dodać, że w dodatku raz na trzy lata...

Drodzy działacze- przez dziurke od klucza widziałem, ze i tak tu zagladaliście.Dlaczego nikt z Was nie raczy odpowiedziec ludziom, którzy zadają chyba konkretne pytania. Fakt, ze "milczenie jest złotem", ale chyba nie w takim przypadku.Jak zostanę starostą to Was społeczników zaproszę na dywanik w pierwszej kolejności i wówczas wycisnę w Was wszystkie soki. Jeśli tak lekcewarzycie rodziców - opiekunów dzieci niepełnosprawnych, to wasza działalność mija się z celem.

Czy ktoś moze mi wytłumaczyć, bo nie wiem jak mam zrozumieć ostatnią kategorię-Zgłoszenia spoza szkół . Nie mam zaztrzeżeń co do poza szkolnych placówek, które zaistniały w tej kategorii.Natomiast Zespół wokalno-taneczny „Słoneczne dziewczyny” , jak i Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Biedronki” figurują, że sąt z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie. CZY ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W GRAJEWIE NIE JEST SZKOŁĄ???

Przepraszam za błąd, który sie wkradł w moim komentarzu- to pewnie z nerwów, które wzięly górę, za tak lekceważące podejscie społeczników do sprawy. Skoro stowarzyszenie Wasze powstało w celu- włączanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnych do uczestnictwa w życiu publicznym, to dlaczego nie właczyliście się w ratowanie placówki, jaka było dzienne centrum aktywności w Grajewie. Prawdę mówiac, to o Waszym istnieniu w naszym mieście wcale nie słychać.Pewnie zajęci jesteście swoimi awansami, a w wakacje, to nie macie zamiaru pracować społecznie Nazwa stowarzyszenia wiele nam mówi.

Asieńko wypoczywaj! Nikt i tak nie zrzuci Cię z prezesowskiego stołeczka, bo Twoi członkowie się wczasują!!! Musisz nabrać sił, by się utrzymać na takim stołeczku.

bardzo fotogenicznie heheheheheheh

refren co był na serduszkach można dostać w Domu Pomocy Społecznej w Grajewie u Pana Darka !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.