niedziela, 14 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8456 wyświetleń

Ferie w Gminnej Bibliotece

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie.

W tym roku zaproponowaliśmy dzieciom zajęcia o charakterze rozrywkowo-umysłowym, które odbywają się od 23.01.2012 do 1.02.2012 w godz. 9:00-14:00.Dzieci chętnie przychodzą aby wspólnie z nami i w gronie rówieśników spędzić wolny czas. Zajęcia odbywają się w świetlicy wiejskiej.
Zapewniliśmy dzieciom zabawy ruchowe w basenie z piłeczkami  i mini zjeżdżalnię, za których bezpłatne wypożyczenie dziękujemy  Panu Karolowi Jabłońskiemu właścicielowi  firmy  Jumpland..Gry planszowe, układanie puzzli, wykonywanie bałwanków z włóczki, to tylko niektóre zabawy. W środę 25.01.2012 byliśmy w Białymstoku na projekcji filmu „Kot w Butach” w 3D i w McDonald’s. Autokar na wyjazd otrzymaliśmy z Gminy  bezpłatnie , za co serdecznie dzi ękujemy Panu Wójtowi Stanisławowi Szleterowi.

Jedną z atrakcji było spotkanie z Paniami z policji i KRUS-u w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, zagadki, dowiedziały się jakie należy zachować zasady bezpiecznego spędzenia wolnego czasu oraz otrzymały od pań gadżety odblaskowe.
Dwa dni w przerwie między zabawą dzieci miały przekąskę w postaci pizzę z Da Grasso co było atrakcją samą w sobie.

Mamy nadzieję że ferie w bibliotece są ciekawym spędzeniem czasu.

wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

Komentarze (1)



Przeglądając stronę e-grajewo - kultura, rozrywka czytam o zajęciach feryjnych na terenie powiatu. Lecz odnośnie Szczuczyna to zajęcia odbywają się w Bibliotece gdzie jest nowy kierownik oraz w Domu Kultury lecz nie ma wzmianki o jakichkolwiek zajęciach w tak pielęgnowanych i zapracowanych placówkach jak szkoły. Czy to w podstawowej, gimnazjum, a o średniej nie wspomnę. Po trudach odpoczynku świątecznego , po wyczerpującym okresie choinek i bali studniówkowych - cisza. Z przemęczenia ciało pedagogiczne odpoczywa, myśląc zapewne o podwyżkach i czternastej pensji należnej z przydziału państwowego. Ale nie o tym. Jak w filmie "MIŚ" powiedziano - ..."Jest zima, to musi być zimno" - Lecz w szkołach jest oszczędność ciepła, czasu, energii, lecz jak to się ma do warunków w goku jeśli temperatura waha się w granicach 10 stopni a dzieci chcą chodzić na zajęcia, a w bibliotece jak w piekarni. Dziwię się, że te dzieciaki jak dotychczas nie pochorowały sie? Pozdrowienia dla zimy oby wyż ruszył z miejsca bo czas kończyć ferie i iść do szkoły. Więc pragnę zapytać , jak to jest z tymi zajęciami w szkołach w okresie wolnym od nauki?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.